GündemManşet

Sarıyer Belediyesi sosyal çalışmalarını sürdürüyor

Sarıyer Belediyesi bünyesine yeni SAGEM’ler katıyor. 22 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da açılışı yapılacak. SAGEM’ler Sarıyerlilere hizmet vermeye başlayacak.

Mahallesi’nde Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının verildiği bir sosyal yaşam merkezi ile Ayazağa Mahallesi’nde yeni bir gündüz bakımevini Sarıyerlilerin hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Gündüz bakımevinin yer aldığı komplekste, daha önce başka bir noktada bulunan SAGEM de yenilenen yüzüyle hizmet verecek.

Türkan Saylan adı yaşatılacak

Tıp doktoru, akademisyen, yazar ve eğitimci Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının verildiği Sosyal Yaşam Merkezi 20 Nisan’da Ferahevler’de kapılarını halka açacak. Bu sayede Sarıyer Belediyesi, hem yaşlıları, hem doğaseverleri hem de çocukları bir araya getirecek yeni bir yaşam alanını daha Sarıyerlilerin hizmetine sunmuş olacak.

Komplekste neler yer alacak?

Göçmen iletişim noktası olarak da çalışacak merkeze gelen yabancı uyruklu konuklar sorunlarını iletebilecek, tecrübe ve bilgilerini paylaşabilecek. Bahçesinde hobi alanları, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen çiçek ve üzerinde özel kuş yuvalarının asıldığı ağaçlarla çevrili Sosyal Yaşam Merkezi’nin içinde çok amaçlı salon, özel eğitim sınıfı ve dinlenme alanı yer alacak. Merkez’de ayrıca ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek. Tamamlanma aşamasına gelen merkez, 20 Nisan Perşembe günü saat 14.00’da yapılacak törenle hizmete girecek.

Beşinci gündüz bakımevi de açılıyor

Çalışan ailelerin güvenli bir şekilde çocuklarını emanet ettiği ve Sarıyer genelinde dört şubesi bulunan gündüz bakımevlerinin 5.si Ayazağa’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Daha önce başka bir noktada bulunan SAGEM de yeni gündüz bakımevinin bulunduğu kompleks içinde daha konforlu, daha rahat ve daha donanımlı bir şekilde hizmet verecek. Her iki merkezin açılışı 22 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da düzenlenecek törenle yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu