GündemManşet

Turan Satır: “Allah’ım bir şehit de bizim evimize nasip et”

FETÖ Terör örgütünün hain darbe girişimi sırasında Borsa İstanbul’da cuntacılarla mücadele ederken hayatını kaybeden şehit Fatih Satır’ın babası Turan Satır, Sarıyer Kaymakamlığı’nın düzenlediği şehit aileleri ve gazilerin katıldığı akşam yemeğinde konuştu. Satır’ın çok çarpıcı sözleri salonda pür dikkat dinlendi.

SARİYERGAZETESİ.COM-EKİN YILMAZ-ALEYNA ÖZYURT

Sarıyer Kaymakamlığı’nın BORSA İSTANBUL‘da düzenlediği 15 Temmuz programına katılan Şehit babası Turan Satır şöyle konuştu: “Dimdik ayaktayız. Bizi asla kimse yıkamayacaklar. Düşünmeden karar verme yargısız infaz etme ecel gelmeden ölünmez zamanı gelmeden zengin olunmaz. Sevgi en büyük hazinedir. Gönül kimi severse dünya güzeli oldur. Ferhat ile şirin misali.

Ben o akşam sevgili oğlum daha evden çıkmadan bu olaylar başladığında ben Allah’tan şunu diledim. Allah’ım bir şehitte bizim evimize nasip et. Bana dediler ki nasıl konuşuyorsun. Bırakın dedim, bizim evimize de bir şehit yakışır Allah’ım sen bize bir şehit nasip et diye yineledim.

Oğlum bana şehit olmadan geri gelmeyeceğim dedi. Ben de şehit olmadan geri gelme dedim ve onayladım.

Daha sonrasında Arıyorum ve ulaşamıyorum bir öğreniyorum ki oğlum şehit düşmüş. Ben onunla gurur duyuyorum gözyaşım asla üzüntüm için değil. Allah onlardan razı olsun benim omzuma öyle ağır yükler verdi ki ben onun hakkını nasıl ödeyebilirim diye düşünüyorum. Sevgili annesi üç gün sonra bana diyor ki söyleyene değil, söyletene bak.

Değerli arkadaşlar bizi Allah imanımızdan eksik etmesin. Hepinizden Allah razı olsun. Ben önceden ben derdim ama artık biz demeliyiz. Gençlere güzel şeyler bırakmalıyız.

Teşekkür ederim var olun sağ olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir