GündemManşet

Dosyaları teslim etmek için sabaha kadar çalıştılar

Bakanlar Kurulu kararıyla ikinci kez riskli alan ilan edilen Baltalimanı ve FSM Mahallesi’nde vatandaşlar, muhtarlar önderliğinde sabaha kadar çalışarak bugün son gün olan Danıştay’a dosyalarını teslim ettiler.

SARİYERGAZETESİ.COM – EKİN YILMAZ

Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan ve FSM Mahallesi Muhtar’ı Osman Karaçam’ın önderliğinde sabaha kadar muhtarlık binasında çalışan vatandaşlar, Sarıyer Belediyesi’nin de yardımlarıyla Danıştay’a açtıkları davaya evrak yetiştirmeye çalıştılar. Çünkü Danıştay’ın verdiği süre bugün itibariyle doluyordu.

ASLAN: “SONUNA KADAR YASAL HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan: “Bizim mahallemiz biliyorsunuz ki ikinci kez risk alan ilan edildi. İlk riskli alan kararından sonra Danıştay’a dava açtık, kazandık. Fakat hükümet ikinci kez aynı bölgeyi riskli alan ilan etti. Dolayısıyla hem bizim Baltalimanı Mahallemizin hem de FSM Mahallesi’nin büyük bir kısmı Bakanlar Kurulu kararıyla yeniden riskli alan ilan edilmişti. Biz ikinci riskli alan kararını da yargıya taşıdık ve Danıştay’da dava açtık. Danıştay bize davaya müdahil olan kişilerin emlak beyannamelerini ve bazı evraklarını teslim etmesi için süre tanımıştı. Bu süre Cuma itibariyle yani bugün doluyor. Biz de binlerce vatandaşın bu evraklarını tamamlayabilmesine yardımcı olabilmek için sabaha kadar çalıştık. Gece itibariyle 3600 kişinin evraklarını hazırladık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir