GündemManşet

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDEKİ ŞÜKRÜ GENÇ’TEN ÖNEMLİ MESAJLAR!

Eskişehir’deki Tarihi Kentler Birliği toplantısına katıldıktan sonra Adalet Yürüyüşü’ne kaldığı yerden devam eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Gazetesi aracılığıyla önemli mesajlar verdi.

***

Bugün Madımadık acısının yıl dönümü olduğunu hatırlatan Genç; “Ülke olarak bir daha asla bu acıları tekrar yaşamayalım. Adaletin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu bu acı olayda da toplum olarak hep birlikte gördük. Ülke olarak artık ayrıştırılmaya değil; birlik ve beraberliğe çok daha fazla ihtiyacımız var. Hepimiz ülkemizi seviyoruz” diye konuştu.

BEKİR BATU/ SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Adalet Yürüyüşü bugün 18. gününe girdi. Eskişehir’deki Tarihi Kentler Birliği toplantısı için yürüyüşe toplantı arası veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bugün kaldığı yerden Adalet Yürüyüşü’ne devam edecek. Sabah erken saatlerde korteje katılan Başkan Şükrü Genç, bugün yaklaşık 17.5 kilometre sürecek yürüyüşte ön sıralarda yer alıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yine yalnız bırakmayan Genç, günlerdir Adalet Yürüyüşü’ne katılıyor. Başkan Genç’in kardeşi Halil Genç de yürüyüş kortejinde yer alıyor.

İLK MOLA YERİNDE DURULMADI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu‘ya yaptığı açıklamada, bugün 4 noktada mola verileceğini ancak ilk mola yerinde durmaya gerek kalmadan yürüyüşe devam edildiğini söyledi. İzmit’e doğru yaklaştıklarını söyleyen Başkan Şükrü Genç; “Bugün yürüyüşe sabah 7’de başladık. İlk mola yerini durmadan geçtik, ikinci mola yeriyle birleştirdik. Şuan mola yerindeyiz. Burada insanlar arasında müthiş bir gönül bağı var, herkes adalet için burada. Ülkemizi, devletimizi, milletimizi seviyoruz. Adalet mülkün temelidir, bu yüzden hep birlikte yürüyoruz” diye konuştu.

Kortejdekiler ve geçtiğimiz bölgedeki insanlar arasında güzel bir duygu bağı oluştuğunu söyleyen Başkan Genç; “Adana Seyhan Belediyesi yürüyüşe katılanlara 3 kamyon dolusu karpuz gönderdi. Buraya kayısı gönderenler, karpuz gönderenler, su gönderenler, çay gönderenler var. Kortej her geçen saat kalabalıklaşıyor. Burada inanılmaz bir dayanışma var, yaşlısı genci, engellisi herkes burada. Herkes bir birine müthiş derecede saygılı. Kortejin sonunu göremediğim için kaç kişinin katıldığını tahmin etmek çok zor. Ama olabildiğince kalabalık” dedi.

GENÇ; “BİR DAHA MADIMAKLARI YAŞAMAYALIM”

Bugün 2 Temmuz… 1993 yılında Sivas Madımak Otel‘de 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak katledildiği olayların yıl dönümü. Bu acı olaylara da değinen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Ülke olarak bir daha bu acıları yaşamayalım. Bir daha Madımaklar olmasın, insanlar katledilmesin. Adalet’e her zaman ihtiyacımız olduğunu unutmayalım. Bu olayların arkasında, yanında, sağında solunda kimler varsa aydınlatılmalı, toplum vicdanını yaralayan bu acıların adalet yoluyla dindirilmesi gerekir. Bu güzel topraklarda insanlar; düşüncelerinden, fikirlerinden ya da inançlarından dolayı bir daha bu tür acıları yaşamasın. Bu güzel memleketin çok daha adaletli, aydınlık ve eşit paylaşımlı, kimsenin kimseden ayrıştırılmadığı günlere çok ihtiyacı var.  Sadece bizlerin değil dünyanın da buna ihtiyacı var. Bu alanda çaba verenlere ve destekleyenlere binlerce kez teşekkür ediyorum.. Birlik ve beraberliğimizin bozulmasına toplum olarak asla izin vermeyelim. Öldüren değil, yaşatan olmalıyız” diye konuştu.

BUGÜN 17.5 KİLOMETRE YÜRÜNECEK

CHP’nin Adalet Yürüyüşü, bugün yaklaşık 17.5 kilometre sürecek.  İlk mola yerinde, dinlenmeye gerek görülmediği için pas geçen partililer, ikinci mola yeri olan Esentepe Mahallesi’nde mola yapıyor, 3.4 kilometre uzaklıktaki üçüncü mola yeri ise Kartepe girişi. Son mola yeri olan Saruhanlar Petrol yanı ise 6.5 kilometre sonra.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir