GündemManşet

ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu’dan gazetemize ziyaret

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Arışan ile birlikte Sarıyer Olay’ı ziyaret etti.

SARIYER OLAY’ı ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yla görüşüp fikir alışverişinde bulunan Fahrettin Serdaroğlu ve Zeki Arışan Atatürkçü Düşünce Derneği’ne desteklerinden dolayı Batu ve gazete çalışanlarına teşekkür etti. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin çıkardığı ‘Atatürkçü Düşünce’ dergisini hediye eden Başkan Fahrettin Serdaroğlu ‘Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette Atatürk’ü anlatmaya çalışmamız ve onu bir takım suçlamalara karşı müdafaa etmek zorunda kalmamız bizim için ne yazık ki utandırıcı. Oysa Atatürk bu ülkenin kurtarıcısı ve ortak değeridir. Onu korumak ve ona sahip çıkmak her Türk vatandaşının görevidir.’ ifadelerini kullandı.

Mondros Mütarekesi’nin 95. yılı dolayısıyla geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapan Fahrettin Serdaroğlu; ‘Mondros Mütarekesi Lozan’a giden yolun önemli bir ayağıdır’ diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredattan Atatürk adının kaldırılmaya çalıştığını belirten Serdaroğlu; ‘Atatürk’ün adını ders kitaplarından çıkarmaya çalışıyorlar. Bu beni emekli bir öğretmen olarak oldukça üzüyor fakat bu konuda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kimse Atatürk’ün adını ne kitaplardan ne de bu coğrafyadan silemez’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir