GündemManşet

AHLATİSDER Başkanı Adnan Ayber: “Ahlat’ın adını tüm dünyaya duyurduğu için Meral Akşener’e teşekkür borçluyuz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Bitlis’in Ahlat ilçesinde ev kiralamasına İstanbul Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Ayber’den teşekkür mesajı geldi. Gazeteci Bekir Batu’yu arayıp bu konudaki düşüncelerini paylaşan AHLATİSDER Başkanı Ayber; “Meral Hanım sayesinde Ahlatımız’ı Türkiye’de herkes tanımış oldu. Burası Doğu’nun Bodrum’u. Ahlat çok önemli bir merkez. Meral Hanım ve ailesinin, benim Ahlat’taki taş evimde kira ödemeden istediği kadar konaklamasını çok isterdim. Ahlatlılar olarak kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye konuştu.

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

Bitlis’in Ahlat ilçesinde apartman dairesi kiralayan ve siyasi çalışmalarını buradan başlatma kararı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Ahlat’lılardan tam destek geldi. CHP’li Sarıyer Eski Belediye Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Ayber, yakın dostu gazeteci Bekir Batu’yu arayarak bu konudaki düşüncelerini paylaştı. İYİ Parti’den siyasete girmeye hazırlanan SARIYER OLAY ve Sarıyer Gazetesi’nin sahibi Gazeteci Bekir Batu’yu tebrik eden Ayber; “20 yıllık gazetecilik hizmetinizle Sarıyer’de herkesin sevdiği, tanıdığı ve saydığı bir kişi oldunuz. Bu mesleği bu kadar dürüst ve başarılı yapan bir gazeteci olarak her zaman güven veren bir insan oldunuz. Siyasi yaşamınızda başarılı olacağınıza inanıyorum, çok doğru bir karar olmuş” dedi.

AYBER: “MERAL HANIM SAYESİNDE AHLAT’I HERKES TANIDI”

Kısa adı AHLATİSDER olan İstanbul Ahlat Kültür Turizm Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı’nı yürüten Adnan Ayber, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in kendi memleketlerinin tanıtılmasında müthiş bir katkı sunduğunu söyledi. Ayber bu konuda şunları söyledi; “Sayın Meral Akşener’in ağzından Ahlat kelimesini duyunca ilk önce çok şaşırdım, heyecanlandım, sonra da çok gurur duydum. Ahlat’ın değerini bilen, önemini bilen bir siyasetçinin olması bizleri çok mutlu etti. Meral Hanım’ın sayesinde Ahlat’ı bilmeyen kalmadı, ilçemizin müthiş bir tanıtımını yaptı. Ahlat, Doğu’nun Bodrum’udur. Ahlat medeniyet ve tarih merkezidir. Ahlat, 400 kilometrelik çevreye sahip Van Gölü’nün kıyısındadır. Siz buradan hem Van Gölü’nü görürsünüz, Türkiye’nin en büyük 4. Dağı Nemrut’u görürsünüz. Nemrut volkanik bir dağdır, volkan söndükten sonra oluşan çukurların dolmasıyla meydana gelen krater gölünü de Ahlat’tan görürsünüz. Ahlat’ta yer altından şehirler, evler çıkar, Ahlat medeniyeti o kadar ilerlemiş ki bugün günümüzde kullanılan evlerin alttan ısıtması eski tarihlerde ilk kez bu bölgede yapılmıştır. Yine Türkiye’nin 2. büyük dağı Süphan bizim bölgemizdedir. Dünyadaki en büyük Türk-İslam mezarlığı olan Selçuk Mezarlığı Ahlat’tadır. Bu mezarlardan bazılarının boyu 4 metreyi bulur. Ahlat’ta çok önemli ve müthiş güzellikte 2 tane vadi vardır, buralar hep görülmeye değer yerlerdir”

“TAŞ EVİMİ MERAL HANIM VE AİLESİ HER ZAMAN KULLANABİLİR”

AHLATİSKER Başkanı Adnan Ayber; “Ahlat’ın adının duyulmasında ve tanıtılmasında büyük katkısı olan Meral Akşener Hanıma çok teşekkür ediyoruz. Sarıyer Gazetesi aracılığıyla kendisine minnetimizi ve şükranlarımızı iletiyoruz. Benim Ahlat’ta çok güzel bir taş evim var, göl kenarında. Meral Hanım ve ailesi orada kira ödemeden istedikleri kadar, ne zaman isterlerse kalabilirler. Kendilerine bu teklifi götürecek ve iletişim kuracak birini bulamadım. Ancak Bekir Batu’nun Sarıyer’de İyi Parti’den siyasete gireceğini duyunca çok sevindim ve sizi hemen arama gereği duydum. Ancak dün duydum ki Meral Hanım hızlı davranmış evi hemen tutmuş, sağlık olsun. Sizin aracılığınızla tüm Ahlat’lılar olarak Sayın Akşener’e şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

iŞTE ADNAN AYBER’İN AHLAT’TAKİ O TAŞ EVİ;

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir