GündemManşet

AK PARTİ İL BAŞKANI SELİM TEMURCİ: “15 TEMMUZ DAVASINI SULANDIRMAK İSYENLERE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

15 Temmuz Darbe girişimine kalkışan FETÖ’nün cunta yapılanması “Yurtta Sulh Konseyi”nin İstanbul yöneticilerinin yargılandıkları duruşmalara bugün de devam edildi. Darbeci hainlerin inkar ve ‘kontrollü darbe’ yalanlarına en sert tepki AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci’den geldi.

AK PARTİLİLER, SİLİVRİ CEZAEVİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu önünde yapılan basın toplantısına; AK Partili İstanbul Milletvekilleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, şehit ve gazi yakınları katıldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “15 Temmuz haini FETÖ mensuplarının yargılandığı davanın takipçisi bizleriz. Aziz milletimizdir.” dedi.

TEMURCİ: “KİMSE 15 TEMMUZ DAVASINI SULANDIRMAYA ÇALIŞMASIN”

İl Başkanı Selim Temurci konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye ve dünya biliyor ki bu darbe girişimi FETÖ mensupları tarafından yapılmıştır. Milletin iradesine kast eden FETÖ’nün hainleri yargılanıyor. Bunlar o karanlık gecede 249 canımızı şehit ettiler. 2.193 kardeşimiz gazi oldu. Asla unutmadık ve unutturmayacağız. Çeşitli kamu kurumları ve medya kuruluşlarını ele geçiren hainler, İl Başkanlığımızı da bastılar, beni rehin almak istediler. Milletimizin desteğiyle hainleri derdest ettik. İrademize sahip çıktık ve hainler yargılanıyor. Duruşmayı izlediğimizde, inkar söylemlerine dayalı bir savunma yaptıklarını görüyoruz. Sanıklar bir yerlerden emir almış gibi inkar ediyorlar. Takiyyede son noktanın yaşandığı bir tiyatro oyunu sergiliyorlar. Tiyatro sanatçılarını tenzih ederim; onlara taş çıkartacak bir oyun sahneleniyor. Bu davanın sahibi milletimizdir. Davanın takipçisi olacağız. Adaletin mutlaka tecelli edeceğine yürekten inanıyorum. Kanları vatan toprağına akıtılan her bir kardeşim hesabı mutlaka sorulacaktır. Bu hesabı demokrasi ve hukuk içesinde gerçekleştirmek zorundayız. Bu davayı sulandırmak isteyenlere, 15 Temmuzu itibarsızlaştırmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir