GündemManşet

Ak Parti Meclis Üyesi Selçuk Bozkır istifa etti

Ak Parti Sarıyer’in sevilen Belediye Meclis Üyesi Selçuk Bozkır 4 yıldır sürdürdüğü meclis üyeliği görevini iş yoğunluğu sebebiyle bıraktığını açıkladı.

Sarıyer Belediyesi Meclis Başkanlığı’na istifa dilekçesini veren Bozkır, “4 yıl boyunca 2. plana attığım iş hayatımda  aktif olmak zorundayım. Yeni başladığım ve yoğun tempo gerektiren gerek şehir dışı gerek yurt dışı projelerinde görev almış bulunmaktayım. Bu nedenle 4 yıldır yürüttüğüm meclis üyeliği görevini artık yapamayacağımı düşünüyorum. Yerel seçimlere kısa bir süre kalması ve bu görevin aksatılmasının gerek Ak Partiye gerek dağ gibi problemleri olan 45 yıldır yaşadığım Ayazağa’ya ve de Sarıyer’e karşı doğru olmadığı düşüncesindeyim. İş hayatına geri dönmek istemem nedenle Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliğimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Partinin sevilen ve başarılı Belediye Meclis Üyelerinden Selçuk Bozkır istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi;

2014 yılı yerel seçimleri sonucunda Sarıyer Belediyesinde Ak Parti mensubu olarak belediye meclis üyeliği yapma hakkını kazandım. Aradan geçen yaklaşık 4 yıl boyunca meclis toplantılarının tamamına eksiksiz katıldım. Kendi sorumluluk anlayışım olarak, kim ne iş yaparsa yapsın işinin gereğini yapması gerektiğine inanan ve bu inancı ile sorumluluklarına bakan birisiyim. Bu 4 yıllık süre zarfında meclis grubumuzla birlikte muhalefette olmamıza rağmen en az iktidar grubu meclis üyeleri kadar çaba sarf ettik, sorunları çözdük ve vatandaşın sıkıntıları için aracı olduk hatta belediyeye yol gösterdik, ön ayak olduk. Ancak geçtiğimiz 4 yıl boyunca 2.plana bıraktığım iş hayatımda artık daha aktif olmak zorundayım. Yeni başlayan ve yoğun tempo gerektiren şehir dışı ve yurt dışı projelerde görev almış bulunmaktayım. Bu nedenle 4 yıldır aksatmadan yürütmeye çalıştığım meclis üyeliği görevini layıkıyla yapamayacağım kanısına vardım. Yerel seçimlere kısa bir süre kalması nedeniyle bu görevin aksatılmasının gerek partimize gerekse dağ gibi sorunları olan 45 yıldır yaşadığım Ayazağa’ya ve de Sarıyer’e karşı doğru olmadığı kanaatindeyim. Yukarıda bahsettiğim nedenle Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliğimden istifa ediyorum. İstifamın kabulü için gerekeni arz eder,bu vesile ile bütün mesai arkadaşlarıma işlerinde kolaylık ve başarılar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir