GündemManşet

AK PARTİ’DE “HAYIR” ÇIKAN YERLERDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ KAPIDA! SARIYER İLÇE BAŞKANI SALİH BAYRAKTAR GÖREVDEN Mİ ALINACAK?

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

AK Parti’de, 16 Nisan referandumunda “hayır” oylarının önde çıktığı il ve ilçelerde görev değişimi yapılacağı konuşuluyor. AK Parti Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı’nda yapılan durum değerlendirme toplantılarında aralarında Sarıyer’in de bulunduğu pek çok ilçede yönetim değişikliğine gidebileceği belirtiliyor.

CUMHURBAŞKANI VE BAKANLAR MİTİNG YAPTI, YİNE DE HAYIR ÖNDE ÇIKTI

Referandumda 40 bin oy farkıyla “hayır”ın önde çıktığı Sarıyer’de ise AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar‘ın da görevinden alınıp alınmayacağı partide merak edilen konulardan birisi. Zira Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu‘nun yaptığı mitinglere rağmen Sarıyer’den hayır çıkması partide hayal kırıklığına neden oldu. Ak Parti’de şimdi Sarıyer’deki bu başarısızlığa karşı yönetim değişikliğine gidilebileceği ve Bayraktar yönetiminin görevden alınabileceği ifade ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel önem verdiği ve “işaret fişeği” atılmasını beklediği Sarıyer’de hayır oyları yüzde 59, evet oyları ise yüzde 40 oranında kalmıştı.

Hayır çıkan yerlerdeki görev değişikliği konusundaki kesin kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 21 Mayıs’ta yapılacak kongrede AK Parti Genel Başkanlığı’na seçilmesinden sonra bizzat kendisinin vereceği öğrenildi.

İŞTE SARIYER’DE REFERANDUM SONUÇLARI

EVET %40,87

(89.749 oy)

 HAYIR %59,13

(129.855 oy)

Toplam Sandık Sayısı : 647

Katılım Oranı : % 88,97

Toplam Seçmen Sayısı : 250.085

Toplam Kullanılan Oy : 222.498

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir