GündemManşet

AK Partili Meclis Üyesi Abdullah Akşahin 100 gündür firarda!

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan Ak Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin, yaklaşık 100 gündür firarda ve polis tarafından her yerde aranıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle 189 avukat hakkında çıkarılan gözaltı listesinde Akşahin de bulunuyordu. Aynı zamanda AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Akşahin, Haziran ayı ortasından beri kayıp. Cep telefonlarından ve adreslerinden ulaşılamayan Akşahin’in yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri aralıksız çalışmalar yürütüyor.

FİRARDAYKEN, AVUKATLIĞINI YAPTIĞI SEDAT ÖZSOY’UN DAVASINDA UYAP’TAN SÖZDE MAZERET BİLDİRMİŞ, POLİS PEŞİNE DÜŞMÜŞTÜ

AK Parti Meclis Üyesi ve Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Akşahin hakkında partide de çeşitli söylentiler dolaşıyor. Parti içindeki bazı isimler Akşahin’in yasa dışı örgütler üzerinden Suriye’ye geçmiş olabileceğini de düşünüyor. Bazı isimler de Türkiye’de her hangi bir yerde izini kaybettirerek saklanmış olabileceğini tahmin ediyor. Çeşitli spekülasyonlara neden olan firar olayının nasıl sonuçlanacağı ise henüz belli değil. Ak Parti içindeki bazı isimler, onun polise teslim olmasını ve adil bir şekilde yargılanmasını istediklerini ifade ediyorlar. Firardaki Avukat Akşahin, Sarıyer Eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy‘un avukatlığını üstlendiği bir davada, duruşmaya Halfeti Adliyesi’nde başka bir duruşmada olduğu yalanıyla UYAP üzerinden mesaj göndermişti. Mesajdan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa polisiyle temasa geçerek Akşahin’in izini sürmüştü.

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Gazetesi aracılığıyla seslendiği firari avukat Akşahin’e “Gel teslim ol, bir hukuk adamının hukuktan kaçması doğru değil. Yargıya teslim ol, yargılan ve suçsuz isen aklan meclise gel” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir