GündemManşet

ALPASLAN İLKOKULU BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

Gelecek Benim Ben Geleceğim’ projesi kapsamında yenilenen Alpaslan İlkokulu’nun açılışını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Yaptığımız işlerin masraflarını en aza indirerek, oralardan artırdığımız paralarla eğitime destek vermeye çalışıyoruz” dedi. 

Eğitim öğretim kalitesini artırmak için  Gelecek Benim Ben Geleceğim projesi adı altında Sarıyer’deki tüm okullara lojistik destek sağlayan Sarıyer Belediyesi Tarabya Alpaslan İlkokulu’ndaki tüm eksikleri giderdi. Baştan aşağı yenilenen okulda; dış kapı, bahçe zemin boyama, çevre düzenlemesi, bahçe demirlerinin onarımı, tuvalet yenileme, spor malzeme desteği, müzik odası ve öğretmenler odası yenilemesi, masa, sandalye, dolap desteği, bina arkası kuranglez yenileme,  Atatürk büstü yapıldı. Alpaslan İlkokulu’nu ekibiyle birlikte ziyaret eden Başkan Genç, minik öğrenciler tarafından sevgiyle karşılandı. Okul Aile Birliği Başkanı Elmas Akçay’ın yaptığı Atatürk portresini Genç’e hediye eden öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirerek mutluluklarını ifade etti.

Çocukları seven ve insana önem veren anlayış

Açılışta konuşma yapan Okul Müdürü İlhan Bozkurt:  “Eğer bir yılını düşünüyorsan pirinç ekeceksin.  Eğer 10 yılını düşünüyorsan fidan dikeceksin. Eğer yüzyılını düşünüyorsan insan eğiteceksin. Bu bilinç içinde olan belediye başkanımız çocukları seven ve insana önem veren anlayışla proje kapsamında okulumuzu yeniledi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Elmas Akçay ise “Bu hizmet çocuklarımız için. Yıllardır belediyeden hizmet alıyorduk ama yapılan bu çalışmalar sonucu artık okulumuz daha güzel” dedi.

“Borcumuz çok fazla”

Öğretmenlerin okulun ihtiyaçlarını düşünmek yerine eğitime odaklanmaları gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç şu şekilde konuştu;  “Bu bir yaşam. Yaşamın içinde huzuru yakalamaya çalışıyoruz. Siz bizi seçtiniz ve burada görevlendirdiniz. Topluma en faydalı ne yapabiliriz ona bakıyoruz. Okuduğunuz okul, oturduğunuz sıralar, koştuğunuz koridorlar, bahçeniz eğer sizin oynamanıza ve yaşamınızı kolaylık sağlıyorsa biz görevimizi yapıyoruz demektir. Çocukların bulunduğu yerde iyi yaşaması, yöneticilerin, öğretmenlerin eğitime daha da iyi odaklanmaları, sizleri daha iyi eğite bilmeleri için eksiklerle uğraşmamaları gerekiyor. Yaptığımız bütün işlerde masrafları en aza indirerek, oralardan artırdığımız paralarla eğitime destek vermeye çalışıyoruz.  Çocuklarımızı aydınlık bir geleceğe hazırlamak anlamında borcumuz çok fazla ve bunu yerine getirmek zorundayız.  Sizlerle birlikte yaşamı paylaşmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir