GündemManşet

AZERBAYCAN GAZİLERİ SARIYER’E HAYRAN KALDI!

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şubesi‘nin davetiyle ülkemize konuk olan Azerbaycan Gazileri Sarıyer’de ağırlandı. Boğaz turu yapan ve arkadaşlarıyla bol bol eski günlerini yad eden gaziler, Sarıyer’in doğasına ve kendilerine gösterilen misafirperverliğe hayran kaldı.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şubesi‘nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Azerbaycanlı gaziler, kendilerine gösterilen misafirperverliğe ve yakınlığa hayran kaldı. Sarıyer’den kalkan tekneye binerek İstanbul Boğazı’nda tekne turu yapan gaziler, akşam yemeğinden sonra da Sarıyer Spor Kulübü Kafetaryası’nda bir süre çay sohbeti yaptı. Eski günleri ve yaşadıklarını yad eden gaziler oldukça keyifli ve renkli anlar yaşadı.

DERNEK YÖNETİMİ TAM KADRO KATILDI

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şube Başkanı Emekli Albay Ahmet Kendigel, Başkan Yardımcısı Mehmet Akten ve Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Yoluak’ın yanı sıra Emekli Tuğgeneral Cumhur Evcil ve dernek üyeleri gazilerden Ahmet Külak, Ahmet Taşgın, Mustafa Uzun, Mehmet Arslan, Dilaver Boduroğlu ve Zafer Murat Çetintaş misafirleriyle yakından ilgilendi.

AZERİ GAZİLER BOĞAZ’A HAYRAN KALDI

Programa Azerbaycan’dan şu isimler katıldı; Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Teşkilat Şürası Başkanı Emin Hasanlı, Prof. Dr. İbrahim Öztek ile birlikte Azerbaycan Gazileri’nden Sami Piriyen, Valeyev Mehdi İmdadoğlu, Safarov Seyfeddin Mehdioğlu, Hasanlı Mıkayil Seyfalioğulu, Hüseyin Elvin Akifoğlu, Cabiyev Elşan Abdülkarimoğlu, Mehdiyev Natio Valioğlu, Haşimov Raşad Tapdıoğlu, Hasanov Ülfat Viktooğlu, Babayev İloar Hakimoğlu, Hüseynov Eşoin Seyfaddin ve oğlu, Azerbaycan Halk Şairleri’nden tiyatro yazarı İftihar Piriyel… Misafirler İstanbul Boğazı’nın güzelliğine hayran kaldı.

SARIYERLİ VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Azerbaycan’dan gelen gazilerin Sarıyer Spor Kulübü Kafetaryası‘ndaki çay sohbeti sırasında, bazı vatandaşlar da gazilere yoğun ilgi gösterdi. Azeri misafirlerle sohbet eden ve bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Sarıyerliler, kendileriyle yakından ilgilendi, iki ülke arasındaki kardeşliğe vurgu yaptı. Azeri misafirler Sarıyer’den mutlu ve keyifli bir şekilde ayrıldı, gaziler kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı herkese teşekkür etti.  Gaziler, bir daha ki gelişlerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını hep birlikte kutlamak istediklerini ifade ettiler.

         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir