GündemManşet

Bahçeköy’de Bedaş, Polis, Zabıta, Vatandaş arasında gerilimli gece

Bahçeköy, Yeni Mahalleye bağlı Akçakoca Caddesinde dün saat 16.00’da elektriğin gitmesinin ardından gelen şikayetler üzerine çalışma başlatan BEDAŞ ekipleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalıştı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Akçakoca Caddesinde bulunan bazı evlerin elektriklerinin saat 16.00’dan sonra gitmesinin ardından gelen ihbar üzerine harekete geçen BEDAŞ ekipleri yer altında bulunan elektrik tesisatındaki sorunu bulmak için uzun saatler boyunca çalıştılar. Saat 19.30’da çalışmalara başlayan ekipler asfalt altında bulunan ve kesintiye neden olduğu sanılan noktayı tespit ettikten sonra çalışmalara hız verdiler. Çalışma sırasında hilti denilen iş makinesinden çıkan sesler bazı mahalle sakinlerini rahatsız etti.

ZABITA OLAY YERİNE GELDİ

Elektrik kesintisine neden olan noktanın tespit edilmesinin ardından çalışmalara başlayan ekiplerin kullandığı iş makinelerinin seslerinden rahatsız olan bazı mahalle sakinleri çalışmalara son verilmesini istediler. Çalışmaya devam edilmesinin ardından zabıta ekipleri olay yerine gelirken çalışmalara son verilmesini istedi bunun üzerine evlerinde elektrik kesintisi yaşayan vatandaşlar zabıta ekiplerine tepki gösterdiler. Zabıta ekipleri mahalle sakinlerinin tepki göstermeleri üzerine olay yerinden ayrıldılar.

Elektrik kesintisine neden olduğu sanılan noktada yapılan kazının ardından kesintiye neden olan noktanın farklı bir yer olduğu anlaşıldı.

İŞ MAKİNESİ DEVREYE GERDİ

Kesintiye neden olan noktasının ikinci kez tespit edilmesinin ardından uzun süre iş makinesinin gelmesi beklendi saat 01.00’de Beyoğlu’dan gelen iş makinesi tespit edilen noktada ikinci kez kazı çalışmasına başladı.

BU KEZ POLİS GELDİ

İş makinesinin kazı çalışmasına başlamasının ardından olay yerine bu kez polis ekipleri geldi. Çok sayıda şikayet aldıklarını belirten ekipler çalışmalara son verilmesini istediler. Elektrikleri kesik olan vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine kazı çalışmasına bir süre daha müsaade eden polis ekipleri daha sonra olay yerinden ayrıldı.

İKİNCİ NOKTADA KESİNTİNİN NEDENİ ANLAŞILDI

Elektrik kesintisine neden olan noktada yapılan ikinci kazının ardından yer altında yanan kabloların kesintiye sebep olduğu anlaşıldı. Uzun saatler boyunca çalışan ekiplerin hasarı gidermesinin ardından gece 04.00’de mahalleye elektrik yeniden geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir