GündemManşet

Bahçeköylü 80 yaşındaki vatandaşı internetten dolandırdılar

 Bahçeköy’de 80 yaşındaki Yusuf Özdemir, özel bir kanalda yayınlanan reklamlara aldanarak verdiği çarşaf siparişinden yırtık dökük bezler gönderilince şok oldu. Özdemir hem Tüketici Hakem Heyeti’ne hem de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Bahçeköy Yenimahalle Akçakoca Caddesi Ladin Sokak’ta ikamet eden Yusuf Özdemir ile Hatice Özdemir, özel bir TV kanalında 99 TL karşılığında pazarlanan 7 adet lastikli çarşaf için sipariş verdi. İnternetten verdiği sipariş karşılığında evine kargo ile bir paket yollandı. Sipariş edilen ürün karşılığı ise kapıya gelen kargo şirketine 109 TL ödedikten sonra paketi teslim aldı. DMR Shopping tarafından gönderilen 7 adet lastikli çarşaf setinin paketini açan yaşlı çift, gördükleri manzara karşısında şaşkınlığa uğradı.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Çarşaf serisini açan çift, ürünlerin yıpranmış, yırtılmış ve paçavra bezler olduğunu gördü. İnternet siparişiyle mağdur olan çiftin oğlu, babası ile annesine gönderilen malların paramparça ve yıpranmış olduğunu fark edince Tüketici Mahkemesi Hakem Heyeti’ne ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayette bulundu.

İLK KEZ SİPARİŞ VERDİM, ŞOK OLDUM

İnternetten ilk kez sipariş verdiğini ve karşılığında kendisine yeni ve pırıl pırıl ürünler gelmesini beklerken yırtık pırtık yıpranmış ürünlerin gönderildiğini belirten Yusuf Özdemir, “Televizyondan reklamını yaptıkları 7 tane rengarenk çarşaf siparişi için verilen numarayı aradım. Çok uygun fiyattan satışı yapıldığı için buna kandım. Sipariş kapıya geldiğinde parasını ödeyerek paketi teslim aldım. Kutuyu açtığımda ise yeni çarşaflar beklerken yırtık, yıpranmış bezlerin gönderildiğini gördüm, şok oldum. Aynı telefonu aradığımızda ise cevap vermediler. İlk kez internetten sipariş verdim, onda da beni kazıkladılar” diye konuştu.

star.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir