GündemManşet

BAKAN VEYSEL EROĞLU’DAN SARIYER’DE SÖNÜK MİTİNG!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sarıyer Merkez’de fidan dağıtım törenine ve “evet” mitingine katıldı. Sadece birkaç yüz kişinin dinleyici olarak katıldığı mitingte; ilçe protokolü, polisler, zabıta ekipleri ile Maslak’taki Orman Bölge Müdürlüğü yöneticileri ağırlıktaydı. Vatandaşlar, Bakan Eroğlu’nun mitingine ilgisiz kalırken sonrasında düzenlenen ücretsiz fidan dağıtımına ise yoğun ilgi gösterdi.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

16 Nisan’da yapılacak Referandum öncesinde Sarıyer, birbirinden önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Bu isimlerden biri de AK Partili Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ydu. Bugün (perşembe) Sarıyer’e gelen ve esnaf turu yapan Eroğlu, Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara da hitap etti. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na ait seçim minibüsünün yaptığı anonslara rağmen, Bakan Eroğlu’nun mitingine vatandaşlardan beklenen katılım sağlanamadı. Ancak mitingten sonra düzenlenen ücretsiz fidan dağıtımına ise vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

20 BİN KİŞİLİK MEYDANDAKİ MİTİNGE SADECE BİRKAÇ YÜZ KİŞİ KATILDI

Bakan Eroğlu’nun Sarıyer Meydanı’nda düzenlediği mitinge sadece birkaç yüz kişi katıldı. Yaklaşık 20 bin kişilik kapasiteye sahip olan dev meydandaki mitinge katılımın oldukça az olması herkesi şaşırttı. Katılımcılardan çoğunun ise ilçe protokolü, polisler, zabıta ekipleri ve AK Parti İlçe Yöneticileri olduğu görüldü. Ayrıca Maslak’taki Orman Bölge Müdürlüğü yöneticileri de mitinge katılarak Bakan Eroğlu’yu yalnız bırakmadı.

ORTAOKUL’DA FİDAN DİKTİ

Miting öncesinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen fidan ekim ve dikim programına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz ile az sayıda vatandaş katıldı. Program kapsamında ilk olarak Sarıyer Ortaokulu’nda fidan dikimi etkinliğine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ardından Sarıyer esnafını ziyaret etti. Teker teker dükkanları gezip esnafla görüşen Eroğlu, Sarıyer kent meydanında vatandaşlara seslendi. Sarıyer’de fidan dikimi ve dağıtımı programına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Diyorlar ki; Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında kavga olursa ne olacak? Birisi başka partiden, birisi diğer partiden olursa ne olacak. Sayın Kılıçdaroğlu şu 18 maddeyi bir oku” dedi.

GEÇMİŞTE İSTİKRAR YOKTU

16 Nisan referandum süreciyle ilgili olarak konuşan Bakan Eroğlu, “16 Nisan’da Sarıyer sizlerden talebim şu; üzerinizde bir hakkım varsa Sarıyer’den 16 Nisan’da gümbür gümbür ’evet’ bekliyorum. Büyük Türkiye için ’evet’ diyoruz. Neden? Bakın anlatayım geçmişte bugünkü gibi yatırımlar yapılmıyordu sebebi istikrar yoktu. Şimdiye kadar kaç hükümet kuruldu? Biz 65. Hükümetiz, yani bölün 93 yılda 65 hükümet. Ortalama 16 ay bizim dönemimizi çıkarırsan 10 aya düşer. 10 ayda bir bakan eğer işi bilmiyorsa hangi kapıdan girilip, hangi kapıdan çıkacağını öğrenemez. Onun için hiçbir yatırım yapılamadı. Bundan sonra artık sürekli olarak 5 yılda bir hükümet gelecek. Bunu onaylayacak kim? Çalışıyorsa, millet onu onaylayacak yeniden seçecek; çalışmıyorsa millet onu kovacak yerine çalışacak adam getirecek, biz bunu getiriyoruz” dedi.

KAVGALAR HEP OLUR

Başbakan ve Cumhurbaşkanı arasındaki anlaşmazlıklara değinerek muhalefete yüklenen Veysel Eroğlu, “Diyorlar ki; ’Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında kavga olursa ne olacak? Birisi başka partiden, birisi diğer partiden olursa ne olacak?’ Sayın Kılıçdaroğlu şu 18 maddeyi bir oku. Bütün Cumhurbaşkanıyla Başbakanlar kavga etmiştir. Eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer iken bu yaşandı. Cumhurbaşkanı bir anayasa kitapçığı fırlatıyor Ecevit’in önüne. Halbuki Ecevit, onu Cumhurbaşkanı yaptı. Bir kitap attı; ne oldu anayasa kitabı? Bakın aradaki krize bakın herkesin içinde olduğu bu olay orada bürokratlar var. Milli Güvenlik Kurulunda bir kitap atıyorsun bir Başbakanın onların nezdindeki itibarını yerle bir ediyorsun. Ardından ekonomik bir kriz ve 22 banka battı. O bankaların parasını biz ödedik, siz ödediniz. Daha önce rahmetli Demirel ile Çiller kavga etmedi mi? ’Kızım’ dedi ondan sonra kızını elimden gelse şu pencereden atarım dedi. Rahmetli Özal ile Yıldırım Akbulut kavga etmedi mi? Daha sonra Mesut Yılmaz. Demirel ile Erbakan kavga etmedi mi? 1940’lara bakın rahmetli İnönü ile Recep Peker kavga etmedi mi? Bunlar sadece dışarıya sarkan bir de içerideki kavgaları düşünün, böyle bir durumda istikrar olur mu? İlk defa kriz o zaman çıktı üstelik de tek parti iktidarıydı ne oldu yüzde 110 bir paranın değeri kayboldu netice itibariyle bu sistem arızalı, hep aksıyor; krizlere, ekonomik krizlere sebep oluyor, hükümet krizlerine sebep oluyor. Onun için yaptığımız şey sevgili Sarıyerliler sadece yönetim sistemini değiştirmek; rejim değişikliği yok yani. Cumhurbaşkanımız ne diyor tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet diyor” ifadelerini kullandı.

GENÇLERE GÜVENİYORUZ

Gençlerin önemine de vurgu yapan Eroğlu, “Gençler, onlar geleceğimizin teminatı, biz gençlere güveniyoruz. Ne demek ’18 yaşında.’ Askere alıyoruz savaşıyor, 15 Temmuz’da gördünüz gençler bu darbeye karşı göğüslerini siper ettiler. Onlar neden seçilmeyecek? Şimdi 7 milyon oy kullanacak genç var. Gençler isyan edince diyorlar ki bunların çocukları milletvekili olacak, bir esnaf çocuğuyum ve aynı zamanda bakanım artık o dönem geçti. Esnaf çocuğu da memur çocuğu da çiftçi çocuğu da artık yolu açık bu 18 madde değişti bunlar Sayın Başbakanımızın dediği gibi Erdoğan için değil, her doğan için geçerli” dedi.

Konuşmasının ardından proje kapsamında Sarıyer ilçesi için öngörülen fidan dağıtımı yapılırken, Veysel Eroğlu vatandaşlara fidanların dağıtımı sırasında yardımcı oldu.

NOT: KAYNAK GÖSTERMEK ŞARTIYLA HABER FOTOĞRAFLARIMIZI HERKES KULLANABİLİR.

           

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir