GündemManşet

Baltalimanı Polis Evi’ne FETÖ tuzağı

FETÖ’cü polislerin, Baltalimanı Polis Evi’nde kalan bir polis müdürüne tuzak kurmak için odasındaki televizyona gizli kamera düzeneği yerleştirdiği öğrenildi.

İstanbul Baltalimanı’ndaki Polis Evi’ndeki hedef seçilen bir polis müdürüne FETÖ/PDY’nin gizli kameralı tuzak kurduğu ortaya çıktı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında ifadesi alınan C.S. olayla ilgili şunları söyledi: “KOM’cular bize Deniz Şube Müdürlüğü’nde çalışan rütbeli emniyet mensubunun Baltalimanı Polis Evi’nde kaldığı bir oda olduğunu, orada çalışma yapmamız gerektiğini söylediler. Çalışma yapacağımız gün polis evinde bir oda ayarladılar. Boğaz manzaralı bir odadan İlker Usta 37 ekran tüplü televizyonu getirdi. O televizyona ses ve görüntü aktarma cihazlarını yerleştirdik. Buradaki işlemi de gerekli izlemeyi yapması için KOM’culara bıraktık.”

Verilen ifade üzerine harekete geçen polis televizyonların eskidiği gerekçesiyle depoya kaldırıldığı belirledi. 72 televizyonu depoda tek tek inceleyen Olay Yeri İnceleme Ekipleri; yapılan inceleme sonucu bir televizyonda 220 volt giriş kablosunun soyulmuş olduğunu ve soyulan kablonun üzerinde 2 adet siyah renkli bant bulunduğunu belirledi.

Diğer televizyonlarda düzenek bulunmadı

Depoda bulunan diğer televizyonlardaki kabloda herhangi bir soyma ve bantlama işlemi görülmezken müdahale edilen televizyonda kabloların soyulduğu ve aynı kabloların tekrar bantlandığı saptandı.
Ses ve görüntü kaydı yapan düzeneğin televizyonun uzaktan kumanda alıcısı olan bölüme kurulduğu görüldü.

Kaynak: aktuel.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir