GündemManşet

BAYRAKTAR: “İFTARI AĞAOĞLU DEĞİL, BİZ VERDİK”

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “AK Parti’nin Sarıyer protokolüne verdiği iftara Ali Ağaoğlu sponsor oldu” başlıklı habere sert tepki gösterdi. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’yu arayarak bu konudaki rahatsızlığını ifade eden Bayraktar; “Bu kesinlikle doğru değil, bizim iftarımızı Sayın Ağaoğlu karşılamadı, eğer karşılamış olsa bunu söylemekten çekinmeyiz. Bu konuda kim size bilgi verdiyse yalan söylemiş, iftira atmış. Biz doğruya doğru yanlışsa yanlış deriz. Bu konunun bu şekilde kamuoyuna yansıtılması doğru değil. Sarıyer’de bilgi kirliliği yaratılmasını istemiyoruz. Biz mecliste de attığımız her adımda bazı hassasiyetlerimizi gözetiyoruz. Amacımız Sarıyer siyasetinin çıtasını yükseltmek. Size bilgi verenler kimse iftira atıyorlar, yalan söylüyorlar. Gerekirse yüzleşmeye hazırım. Yemekte Ağaoğlu’nu görüp kendince öyle yorumlayanlar olduysa bilemem. Ama bu konuda karşılıklı diyalog halinde olmak zorundayız, aksi halde ilçedeki bilgi kirliliği devam eder” diye konuştu. Sarıyer Belediye Meclisi’nde kavga çıkaracak hareketlerden uzak durduklarını ve toplumsal değerlere büyük önem verdikleri anlatan Bayraktar; “Hepimiz aynı gemideyiz, bu yüzden ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkmayız. Bu konularda hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var” dedi.

MUHTARLARIN İDDİASI YALAN ÇIKTI

AK Parti’nin Büyükdere Fuat Paşa Oteli’ndeki ilçe protokolüne katılan bazı muhtarlar iftar sonrasında gazetemize açıklama yaparak iftarın Ağaoğlu tarafından karşılandığını iddia etmişlerdi, ancak Bayraktar’ın açıklamalarından sonra bu iddiaların yalan ve yanlış olduğu ortaya çıktı.

 NOT: Sarıyer Gazetesi olarak bu konuda gazetemize yanlış bilgi verenleri kınıyoruz, Ak Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a duyarlılığı için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir