GündemManşet

1000 kişi Kilyos’ta BATAÇIKA yarışacak

Türkiye’nin en eğlenceli ve en çamurlu yarışı “BATAÇIKA Mud Race 2017” 17 Eylül Pazar günü her yaştan 1000 maceraseverin katılımı ile Kilyos’da koşulacak.


Türkiye’nin en eğlenceli ve en çamurlu yarışı “BATAÇIKA Mud Race 2017” 17 Eylül Pazar günü her yaştan 1000 maceraseverin katılımı ile Kilyos’da koşulacak.

Türkiye’nin en eğlenceli, en engelli ve en çamurlu yarışı “BATAÇIKA Mud Race 2017” 17 Eylül Pazar günü Kilyos / Dalia Beach’de koşulacak. Yarışmacılar 5km’lik parkur boyunca; kaygan tepe, alçak duvar, çamur havuzu, lastik yol vb. 10’u aşkın etaptan geçerek varışa ulaşmaya çalışacaklar. 7-12 yaş arasındaki çocuklar 500m’lik ve 1200m’lik parkurlarda BATAÇIKA koşmanın keyfini yaşayacaklar.

Gün boyu müzik. “Bata Çıka Mud Race 2017’’ bu yıl eğlencenin sınırlarını daha da zorlayacak. Etkinlik alanında bulunan güçlü ses sistemleri ile gün boyu katılımcılara Dalia Beach’de güzel müzik dinletecek, müzik keyfi gün boyu devam edecek.

Kadınların en sevdiği yarış. “BATAÇIKA Mud Race 2017”, kurumsal, bireysel yarışmalar ve eğitim etkinlikleri konusunda Türkiye’nin öncü şirketlerinden Macera Akademisi tarafından düzenleniyor.

İlki 2012’de gerçekleştirilen yarışa, en küçüğü 4 yaşında olmak üzere 385 kişi katılmıştı. Katılım grafiği her yıl artan yarışa kadın yarışmacı katılımı % 35 gibi ülke ortalamasının çok üzerinde bir orana sahip. Yarışmacıların yarıya yakını ise ailece etkinliğe katılanlardan oluşuyor. Bu yıl yüzde 20’si 13 yaşın altında yaklaşık 1000 kişinin yarışması bekleniyor.

Mud Race nedir?

Mud Race, çamur, su ve engeller ile daha eğlenceli ve yavaş hale getirilmiş koşu yarışına deniliyor. Bazı yerlerde koşmanın mümkün olmadığı parkurda, çamurlanma cesareti ve engelleri aşma azmi gerekiyor. Macera Akademisi Genel Müdürü Caner Odabaşoğlu, katılımcılara kazanma hırsını değil, mücadele etme keyfini tattırmak istediklerini söylüyor: “Çok eğlenceli, çok engelli, çok zorlu, çok ıslak, çok çamurlu bir parkur hazırladık. Bitiren herkes kazanacak, her kategoride en hızlı 3 erkek ve 3 kadın kürsüye çıkacak.”

Yarışmacılar farklı yaş gruplarında tasnif edilecek ve ilk 3’e girenler sürpriz ödüller kazanacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir