GündemManşet

Büyükdere’deki Gelirler Müdürlüğü Binası’nın karakola dönüştürülmesi iptal edildi, binayı kültürel birimler kullanacak

Sarıyer Belediyesi’nin Pınar Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasına taşınmasından sonra belediyeye bağlı binaların nasıl kullanılacağı konusu netleşmeye çalıştırılıyor. Büyükdere’de daha önce karakola dönüştürülmesi planlanan ve ön çalışmalar yapılan Gelir Müdürlüğü Binası‘nın karakol yapılmasından vazgeçildiği ve Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’e bağlı Sosyal İşler bünyesindeki bazı birimlerin bu binada toplatılması kararlaştırıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU-ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi’ne ait Büyükdere’de iftaiye karşısındaki Gelirler Müdürlüğü Binası’nın karakola dönüştürüleceği yönündeki ilk mesajı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, gazetemize vermişti. Sarıyer Merkez’deki karakolun bu binaya taşınmasının düşünüldüğünü söyleyen Tok’tan sonra, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve emniyette görevli üst düzey isimler binada incelemelerde bulunmuştu. Binada teknik çalışmalar yapan polisler, odalarda ölçümler yaparak binanın kullanımıyla ilgili değerlendirmeler yapmıştı.

KARAKOL’UN BÜYÜKDERE’YE TAŞINMASI İPTAL EDİLDİ

Ancak binanın kullanımıyla ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret eden üst düzey bir emniyet yetkilisi, daha önce incelemelerde bulundukları ve çok beğendikleri binanın karakola dönüştürülmesi projesinin belediye tarafından iptal edildiğini söyledi.

 

ŞÜKRÜ GENÇ: “AMACIMIZ BİNALARI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK”

Gelirler Müdürlüğü Binası’nın kullanımıyla ilgili olarak Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Daha önce belediyemiz tarafından kullanılan bu binayı yine Sarıyer halkının ihtiyaçlarına çözüm bulabilecek şekilde değerlendirmek istiyoruz. Öncelikli amacımız insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek. Bu konuda bir karar alırken bölgenin canlanması ve esnafa da katkısı olmasını düşünüyoruz” diye konuştu.

SEVGİ ATALAY: “SOSYAL İŞLER’E BAĞLI BİRİMLERİ TOPLAYACAĞIZ”

Gazetemize konuşan Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay da binanın kullanımıyla ilgili teknik detayları anlattı. Atalay; “Gelirler Müdürlüğü binasının karakol olmasını düşünmüştük ancak belediyemizin kirada olan bazı birimlerinin burada toplanmasını kararlaştırdık. Sosyal İşler’den Sorumlu Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Erdem’e bağlı değişik yerlerde faaliyet gösteren bazı birimleri buraya taşımak istiyoruz. Böylece hem belediyemiz boş yere kira vermeyecek hem de bu bölgeye de hareketlilik gelecek, esnaf da sevinecek, mahalle canlanacak. Bu bina gençlerimizin ve çocuklarımızın kültürel etkinlik yapacakları bir belediye binası olacak. Belediye Başkanımız binaların en iyi şekilde değerlendirilmesi konusuna çok büyük önem veriyor” diye konuştu.

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı da, muhtarlık binasının bulunduğu Gelirler Müdürlüğü’nün kültürel amaçlarla kullanılacak olmasının mahalleye ciddi anlamda bir hareketlilik ve canlılık getireceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir