GündemManşet

CAMİDE SİLAHLI SALDIRI: 2 YARALI!

Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi’nde bulunan Kaptanı Derya Cezayirli Hasan Paşa Camii’de 15 yaşındaki çocuk, tartıştığı babasını ve olay esnasında camide bulunan bir kişiyi yaraladı.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Olay, ikindi namazı esnasında meydana geldi. Babasıyla tartışan 15 yaşındaki G.A., babasının camiye gitmesi sonrasında evden aldığı tüfekle Kaptanı Derya Cezayirli Hasan Paşa Camii’de babası A.A.’ya ateş eti. Açılan ateş sonucunda baba A.A. ile olay esnasında camide ulunan Y.D. adlı bir vatandaş yaralandı. Olay sonrasında kaçan G.A. kısa sürede yakalanırken, vatandaşlar yaralılar için ambulans çağırdı. Yaralı iki şahıs ambulansla Maslak Acıbadem Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Yaralıların tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Olaydan sonra kaçan çocuk, polis ekiplerince yakalandı.

ÖZKAN MAVZER ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Saldırısı sırasında tesadüfen camide namaz kılan isimlerden birisi de Büyükdere’deki Özkan Kasap’ın sahibi Özkan Mavzer‘di. Sarıyer’in tanınan ve sevilen isimlerinden olan Mavzer, olayı Sarıyer Gazetesi’ne şöyle anlattı; “Biz cemaatle saf tutmuş farzı kılıyorduk. Birden silah sesleri patladı. Peşpeşe 5-6 el silah ateşlendi. Yanımdaki 2 kişi yaralandı bir mermi de benim omuzundan geçti. Camideki halılar bile parçalandı. Büyük bir panik ve korku yaşadık. Ölümden kıl payı kurtulduk. Terör saldırısı sandık hepimiz büyük panik ve dehşet yaşadık”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir