GündemManşet

CHP İLÇE BAŞKANI MEHMET DENİZ: “BU NE YAMAN ÇELİŞKİ”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, olaylı geçen ve AK Partililer’in polis eşliğinde evlerine gönderildiği belediye meclisi sonrası bir basın açıklaması yaptı. AKP’lileri, Kazımkarabekir, Emirgan ve Rumeli Hisarı Islah İmar Planları’na “evet” derken, Pınar, Kocataş ve Çayırbaşı’na ise neden “hayır” dediklerini anlayamadığını söyleyen Deniz; “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” diye sordu.

İşte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in konuyla ilgili yayınladığı o açıklama;

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ!

Bugün Sarıyer Belediye Meclisi’nde Kocataş, Pınar ve Çayırbaşı Islah İmar planları oy çokluğu ile kabul edildi.Şimdi sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde daha önce Emirgan, Rumelihisar ve Kazımkarabekir Mahallesi planları oy birliği ile geçmişti.
Vatandaş çalışmalardan memnun ve İBB meclisinde gündeme alınması oradan da geçmesi için evinin tapusu için mücadeleye devam edecek.
Bugünkü meclis toplantısına geçtiğimiz pazartesi günü yaşanan olumsuzluklar nedeni ile vatandaşlar alınmadı, sadece dernek başkanları, muhtarlar, basın ve parti yöneticilerinin bir kısmı alındı.
Pazartesi günü yapılan meclis oturumunda AKP Grubunun arkasında oturan izleyiciler, meclis başkanına sürekli hakaret ederek meclisin çalışmalarını engellemişler, oturuma 2 kez ara verilmek zorunda kalınmıştı. Meclis toplantılarını izlemeye gelenlerin yasal olarak alkışlamak gibi bir tepki verme hakkı dahi yokken meclis üyeliklerine hakaret ve meclisin çalışmalarını engellemek gibi bir yetkisi yoktur.

O gün CHP grubu arkasındaki vatandaşlarımız ortamı germemek adına, şansımın ricası üzerine salonun dışına çıkmışlardır. Bunu yadırgar bir şekilde AKP grup başkan vekili bana “Sen kimsin kürsüye çıkıyorsun” diyor, ancak benim kim olduğunu çok iyi biliyor da o gün meclisin altını üstüne getiren, kürsülere çıkıp konuşan, meclis çalışmalarını engelleyen kendi yandaşlarına bir şey demiyor. Sarıyer’de iktidar partisinin ilçe başkanına sen kimsin diyor.

Kendisi ile 1994-2017 döneminde belirli bir saygı ortamında birlikte meclis üyeliği yaptım. Eleştirimiz olur kimselere kim, nefretimiz olmaz. Üslubumuz bozulmaz çünkü bizim için önemli olan önce insandır. İnsanı değerlerden asla vazgeçmeyiz.

AKP’LİLERE YAPILAN OLUMSUZLUKLARI KINIYORUM

Bugünkü meclis toplantısı çıkışında bazı vatandaşlar AKP’li meclis üyelerini yuhalamışlar, hem pazartesi meclis içinde yaşanan hem de bugün meclis dışında AKP meclis üyelerine yapılan bu olumsuzlukları kabul etmemiz onaylamamız mümkün değildir her iki olayı da kınıyorum.
Konunun özüne içeriğine dönecek olursak, zaten amaçta bu konunun özünü saptırmak, vatandaşın tapu alması için ilk adımın atılması birilerini rahatsız etti ki, bu işi kavga ortamları ile engellemeye çalışıyorlar.
Oysaki Emirgan İmar ıslah planları meclisten oy birliği ile geçtiğinde Sarıyer Belediye meclisini izlemeye gelen vatandaşlar bir bayram edası içerisinde parti ayırımı gözetmeden birbirlerine sarılıp tebrik etmişlerdi.
Kim bozdu bu güzel havayı, Sarıyer’in huzuru niçin yok edilmek isteniyor?

NEDEN ÖNCE EVET SONRA HAYIR

Neden AKP’li meclis üyeleri; Emirgan, Kazımkarabekir, Rumelihisar Mahallesi’ne “evet” diyorsa, Kocataş, Çayırbaşı ve Pınar Mahallesi İmar ıslah planlarına “hayır” diyor. Bunu anlamak biraz güç.
Bunu anlamak için iki şey söyleyebiliriz.


1- Ülkede yaşanan referandum süreci toplum üzerindeki baskıları artırmış, bu da baskıcı tek adam rejiminin ayak sesleri olarak yorumlanabilir. Evet çıktığı taktirde 16 Nisan sonrası yaşayacaklarımızın belirtisi olarak görebiliriz. Niçin verelim ki? Referandum sonrası zaten her şey bizim olacak düşüncesinin dışa vurum şeklidir.


2-Sarıyer AKP yönetimi İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş’tan veya Ankara’daki abilerinden Pınar, Kocataş, Çayırbaş ile ilgili özel bir talimat almış olabilirler. Kocataş dünyanın en güzel doğa manzarası olan yerlerinden biri olması, Pınar’ın Maslak’taki gökdelenlerin bitişiğinde olması, buraların oralarda oturanlar vatandaşlara bırakılmaması konusunda bir karar alınmış olabilir diye düşünüyorum.


Yoksa mantıklı bir açıklaması olan varsa cevaplasın. Emirgan, Rumelihisar ve Kazımkarabekir’e “evet” derken neden Pınar, Kocataş ve Çayırbaşı imar ıslah planlarına vatandaşın tapu almasına “hayır” diyorsun?
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sormazlar mı ?

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler