GündemManşet

CHP’de 24 Aralık öncesi ittifak görüşmeleri hızlandı!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU 

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın 24 Aralık’ta yapılacak 36. Olağan Kongresi öncesinde adaylar arasındaki pazarlık hızlandı. Yeniköy Bağlar Mevkii’ndeki İBB Sarıyer Kültür Merkezi’nde Pazar günü sabah saat 09.00′da başlayacak kongrede şuana kadar yaklaşık 10 isim aday adayı olduğunu açıkladı. Bu isimlerden ancak 42 delegenin imzasını alabilenler kongrede resmen aday olabilecek ve ilçe başkanı adayı olarak rakipleriyle yarışacak. Ancak aday adaylarından pek çoğunun bu imzaları toplayamayacağı ve resmi adaylık şanslarını kaybedecekleri konuşuluyor.

ALİ SÖNMEZ VE ERDAL SARIGÖL’DEN İTTİFAK GÖRÜŞMESİ

Kongrenin en ciddi adayları arasında gösterilen iki isim Mimar Erdal Sarıgöl ile Ali Sönmez de kongre öncesi ittifak görüşmelerini yoğunlaştırdı. Bazı isimlerin aracılığıyla ittifak görüşmesi yapan Sönmez ve Sarıgöl, seçime birleşerek girme konusunda genel olarak anlaşmış durumda. Ancak görüşmenin en kritik noktası ise hangi ismin çatısı altında birleşileceği. Delegelerden bazıları Ali Sönmez çatısı altında birleşilmesinden yana tavır alırken, kimileri de Erdal Sarıgöl ismi üzerinde karar kılınmasını istiyor. Bu hassas sorun, şu ana kadar çözülebilmiş değil, ancak kongreye kadar çatı adayın kesinleşeceği tahmin ediliyor. Öte yandan 24 Aralık kongresinden zaferle çıkılması halinde ilçe yönetiminde kimlerin hangi pozisyonda görev yapacağı ise tam olarak çözülebilmiş değil. Ancak ikili arasındaki görüşmeler aralıksız sürüyor. İttifakın belediye cephesinden isimlerin desteklediği aday olarak bilinen Sevim Yalınkılıç‘a karşı yapılacağı konuşuluyor.

SAİM ÖZTÜRK VE BAZI ADAYLAR DA İTTİFAKA DESTEK VERİYOR 

Öte yandan ikili arasındaki ittifak görüşmeleri devam ederken, diğer adaylardan Genelkurmay Başkanlığı Eski Askeri Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Saim Öztürk de parti içinde olası ittifaklara destek verebileceğini açıkladı. Partinin etik değerlerine ve tüzüğüne uygun davranılması halinde bu ittifaklara katılabileceğini ifade eden Öztürk, asıl önemli olanın ülkenin ve partinin geleceği olduğunu söylüyor.

MEHMET GÜNEL YENİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI

Bu arada CHP’nin Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı belli oldu. Gençlerin çoğunluğunun desteğini alan Mehmet Günel, yeni ilçe başkanı oldu. Partide bugüne kadar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığını Nihan Sabaz yürütüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir