GündemManşet Altı

CHP’Lİ SARIYER BELEDİYE MECLİS ÜYESİNİN SÖZLERİ KAFALARI KARIŞTIRDI: “CHP SARIYER İÇİNDE YENİ BİR OLUŞUM KURUYORUM”

Yer Sarıyer MADO… 5 Haziran Pazartesi…

Geçtiğimiz pazartesi akşam saatlerinde Sarıyer MADO’da, kendisine yakın gördüğü birkaç mahalle muhtarı ve STK temsilcisiyle toplantı yapan CHP’li bir Sarıyer Belediye Meclis Üyesi’nin sözleri parti içindeki gizli hesapları gün yüzüne çıkardı. Cumartesi günü Pınar Mahallesi’ndeki Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası önünde sahur vermek istediğini söyleyen meclis üyesinin o toplantıdaki konuşması tepki çekti.

Meclis üyesi muhtarlara ve misafirlerine şu ifadeleri kullandı: “ CHP Sarıyer içinde yeni bir “oluşum” kuruyoruz. Siz bana sahip çıkın ben de size maddi manevi destek çıkayım. Yakında çok farklı şeyler olacak. Arkanızda ben olacağım. Önümüzdeki günlerde çok farklı şeylere hazır olun, bu konuşmalarımızı kimseyle paylaşmayın”

MAHALLENİZDEN BENİM İÇİN ADAM TOPLAYIN

“Cumartesi günü Pınar’daki belediye binası önünde sahur vereceğim. En az bin 500 kişiyi oraya toplayalım. Sahur programına mahallenizden olabildiğince adam toplayın, sağdan soldan komşudan ne kadar insan varsa getirin, amaç kalabalık olsun. Arkamda çok kişi var olduğunu gösterin. Şükrü Genç beni bir göreve getirdiği zaman ben de sizlere olanaklarımla sahip çıkacağım, maddi manevi arkanızda olurum. Siz de kazanın ben de. Sahur programına mutlaka sağdan soldan mahalleden ne kadar insan varsa toplayıp getirin. Otobüs sorunu yok, mahallenize istediğiniz kadar otobüs YIĞARIM.”

HİÇBİR MECLİS ÜYESİ VE PARTİLİ BUNLARI BİLMESİN

Söz konusu meclis üyesi, davete katılan bir muhtarın “Mahallemizdeki diğer CHP’li meclis üyesi arkadaşlarımıza ve mahalle başkanlarına haber verelim hem daha çok kalabalık toplanır” teklifine ise “Sakın kimseye bunu söylemeyin. Ne CHP mahalle başkanları ne de diğer CHP’li meclis üyelerine bu mevzuyu açmayın. Bu konu aramızda kalsın” diye uyardı. Bu sözler muhtarların kafasını iyice karıştırdı.

MUHTARLAR, KENDİMİZİ KULLANDIRTMAYIZ

Toplantı sonrası mahallelerine dağılan muhtarlar; kendi aralarında yaptıkları görüşmede şu değerlendirmede bulundular: “Bu meclis üyesi biraz palazlanmış, eli biraz para görünce hareketleri değişmiş. Bu adam bizim üzerimizden Şükrü Genç’e şekil yapacak, benim arkamda çok kişi var havası atacak. Bize mahalleden adam toplatıp kendisi arkamda binlerce kişi varmış gibi gösterecek. Sonra da başkan yardımcılığına ya da başka bir göreve talip olacak. Biz kimsenin bizi kullanmasına izin vermeyiz. Biz diğer meclis üyelerinden ve mahalle başkanlarından gizli bir işin içine girmeyiz. CHP içindeki bu hesaplaşmalar bizi ilgilendirmez. Kim ne oluşumu kurarsa kursun bizi ilgilendirmez. Bir de mahallenize otobüs yığarım demesi bizi çok güldürdü. Sanırsın belediyeyi kendisi yönetiyor. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, bu meclis üyesine bu yeni oluşum nedir arkadaş, sen kimsin ki insanlardan habersiz yeni bir oluşum yapıyorsun diye hesap sorması gerekir. Sahur olayı birilerinin siyasi hesaplarına dönüşmüş, yeni oluşuma çevrilmiş. Biz Şükrü Genç Başkanı çok seviyoruz, bu yüzden gelecekte ona yönelik kirli hesapların içinde olmayız”

Kendi aralarında durum değerlendirmesi yapan muhtarlar, kendilerinin yeni yetme bir meclis üyesi tarafından kullanılmasına izin vermeyeceklerini belirterek sahura vatandaş toplamak istemediklerini belirttiler. Bazı muhtarlar kendilerinin de sahura katılmayacaklarını söylerken, bazı muhtarlar ise nezaketen kendilerinin katılacağını ancak mahalleden adam toplamayacaklarını söylediler.

MUHTARLAR, MEHMET DENİZ “YENİ OLUŞUMU” ARAŞTIRSIN

MADO’da yaşananlarla ilgili Sarıyer Gazetesi’ne konuşan muhtarlar; “CHP içinde yeni oluşum peşinde koşan bu meclis üyesi, partide gelecekte yeni bir krize neden olacağa benziyor. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Başkan Şükrü Genç bu kişiye dikkat etsin. Gözü hem yükseklerde hem de parti içinde kendince gelecekte düzen oluşturmak istiyor. Amacı sadece rant. Bu arkadaş çok zıplamaya başladı, sonra mazallah başını sıkıntıya sokabilir” diye konuştular.

Muhtarlardan peş peşe gelen red nedeniyle muhtarlara telefonla geri dönüp gözdağı vermek isteyen meclis üyesinin, bu kez sahura vatandaş toplamak için bazı derneklerden ve spor kulübü yöneticilerinden yardım istemeye başladığı konuşuluyor. Meclis üyesinin whatsapp ve cep telefonu mesajlarıyla muhtarları ikna etmeye çalıştığı da görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir