GündemManşet

Sarıyer Emniyeti’nden “Çocukların Gözüyle Polis” Kısa Film Galası


Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında, çocukların senaryosunu yazdığı “Çocukların gözüyle polis” konulu 10 kısa filmin galası yapıldı. The Grand Tarabya Oteli’ndeki geceye İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve çok sayıda davetli katıldı.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Proje çerçevesinde 6 hafta boyunca kısa film çekim tekniği, senaryo yazarlığı, kurgu ve sinematografi eğitimi alan 6. sınıf öğrencilerinin senaryosunu yazdığı, Oylum Talu, Görkem Sevindik, Ayhan Sicimoğlu ve Ferhat Göçer’in de rol aldığı kısa filmlerin galası, The Grand Tarabya Oteli’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, davetliler tarafından beğeni toplayan gösterimin ardından yaptığı konuşmada, kanunları uygulamada, suçla mücadelede belirli bir görevleri olduğunu söyledi.

ÇALIŞKAN: “ÇOCUKLARIMIZ BİZİM UMUDUMUZ”

Yaptıkları çalışmalarla artık Gazi Mahallesi, Okmeydanı, Küçük Armutlu Mahallesi gibi bazı bölgelerin terörle anılmadığını ve bu konuda önemli mesafe aldıklarını belirten Çalışkan, şöyle konuştu:

“Söz konusu bu değişimi vatandaşlardan aldığımız olumlu tepkilerle gördük. Bunu daha illeri bir aşamaya taşıyacağız. İstanbul’da hiçbir yer terörle anılmayacak. Bizim en önemli görevimiz budur. Bizim sanatçılarımız da bu konularda çok duyarlı. Sağ olsunlar bizim ne zaman böyle bir projemiz olursa istisnasız hepsi bizi destekliyorlar. Ben hepsine buradan teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim umudumuz, göz bebeklerimiz. Onlara ne öğretirsek o şekilde davranacaklar. Bu sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Ercan Müdürümüze teşekkür ediyorum.”

ÇAMIRCI: “ÇOCUKLARIMIZIN GÖZÜYLE BAKMAK İSTEDİK”

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ise projeyle Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, Sarıyer’de okuyan çocuklar ve Sarıyerli ünlüler üzerinden çocuk gözüyle polisi anlatmak istediklerini ifade ederek, şunları anlattı: “Çocukların gözünde polislik mesleği nedir, polisleri yerini nasıl oturtabiliriz, onların kafalarında varsa ön yargılar, polislerle ilgili değişik imajları nasıl ortadan kaldırabiliriz gibi birtakım düşünceler oluştu. Projemizin başlangıcı oradan oldu. Çocukların saflığına dayanarak onların ön yargılarda, cinsiyet, din, siyasi ve etnik ayrımcılığı olmayan bir bakış açısıyla bize baktıkları için onların gözüyle bir proje yapmayı düşündük ve bu projemiz doğdu.”

Konuşmaların ardından senaryoları yazan ilköğretim okulu öğrencilerine Emniyet Müdürü Çalışkan tarafından hediye ve plaket verildi. Ayrıca filmlerde rol alan isimlere de Emniyet Müdürü Çalışkan ve Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin tarafından plaket takdim edildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler