GündemManşet

COLDWELL BANKER 2016’YI REKORLA KAPATTI

 Kısa süre önce Zekeriyaköy’de hizmet vermeye başlayan dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması Coldwell Banker (CB) 2016’yı rekorla kapattı. CB Bölge Temcilcisi VOG Gayrimenkul Broker-Owner’i Cenk Ataç ile bu başarının sırrını konuştuk.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sektörün dev ismi CB Bölge Temcilcisi VOG Gayrimenkul Broker-Owner’i Cenk Ataç, 2016’nın yaşanan krizlere rağmen gayrimenkul sektörü ve kendileri için parlak geçtiğini söyledi. Ülkede birçok sektörde kötü manzaralar yaşandığını belirten Ataç, “2016’da, insanlar gayrimenkul alım ve satımlarını karara geçirdiler. TUIK verilerine göre gayrimenkul satış rakamları 2016 da bir önceki yıla göre %4 artarak rekor kırdı. Bizde CB bölge temsilcisi olarak firmanın global kültürünü Zekeriyaköy’de sürdürüyoruz. Zekeriyaköy, Avrupa yakasının yükselen yıldızıdır. Farklı yaşam anlayışı ile de İstanbul’un en özel kalmış yerlerinden biri olan Zekeriyaköy çok güzide bir yer. İstanbul’un parlayan yıldızı Zekeriyaköy, son dönemde konut çeşitliliğini de artırmıştır. CB de doğru pazarlama yöntemleriyle insanların ihtiyaçlarına cevap vermek için bölgede yerini almıştır.” diye konuştu.

240 AYA VARAN VADEYLE KONUT SATILACAK

Cenk Ataç, sektörün finans kurumları ve devlet destekli yeni kampanyalarla 240 aya varan vadelerle konut satacağını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü; “Emlak Konut GYO dahil, KONUTDER ve GYODER konut alıcılarına yönelik çalışmalar başlattı. Bunları diğerleri de takip edecek. Konut sektöründe kredi vadeleri uygun faiz oranlarıyla 20 yıla uzuyor. Bu bölgede oluşturulacak yeni imar planları ile Zekeriyaköy, gayrimenkul sektöründe yaşanan pozitif gelişmeler sayesinde bu canlanmadan fazlasıyla yararlanacaktır

CENK ATAÇ: “ZORU BAŞARDIK”

Sektörün sürekli gelişiyor olması ve faiz oranlarının yenilenmesi ile 2016’daki başarılarını 2017’de de sürdüreceklerini ifade eden Cenk Ataç, “Ülkenin içinde bulunduğu tabloya rağmen biz 2016’yı işlem adedimizi arttırarak ve müşterilerimizi memnun ederek tamamladık, zoru başardık. 2016’daki başarımızı örnek alarak 2017 yılında daha fazla işlem yapmayı hedefledik. Vadelerin 240 aya kadar uzatılması ile gelişmiş ülkelerdeki konut alımını kolaylaştıran kredi olanaklarının bir benzerinin bizde de uygulanmış olması işimizi kolaylaştırıyor. Bölgede kalıcı işler yapmayı hedefledik ve bunu başaracağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir