GündemManşet

Cumhurbaşkanlığı, Sarıyer Havantepe’de yaşayan Engelli Kazım Ersöz’ün evinin yıkılması olayıyla ilgili soruşturma başlattı!

SARİYERGAZETESİ.COM/ÖZEL HABER

Sarıyer Yenimahalle’ye bağlı Havantepe’de yaşayan engelli Kazım Ersöz‘ün, 2 yıl önce yıkılan gecekondusu için Cumhurbaşkanlığı inceleme başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından 5 Kasım 2015 tarihinde yıkımı gerçekleştirilen Başkent Sokak’taki gecekondu nedeniyle ilgili kurumlar nezdinde soruşturma açıldı. Mağdur Kazım Ersöz’ün kızı Hatice Ersöz’ün CİMER üzerinden Cumhurbaşkanlığı’na gönderdiği şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Valiliği’ne konuyla ilgili inceleme başlatılması talimatı verildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın talimatı üzerine İstanbul Vali Yardımcısı Aziz Mercan, konuyla ilgili tüm bilgi ve belgelerin kendilerine gönderilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yazı gönderdi. Soruşturma sonunda toplanacak evraklar, Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek ve olayda ihmali olanlar varsa haklarında adli işlem yapılabilecek.

TEKERLEKLİ SANDALYESİYLE SOKAĞA ATILMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri Sivas doğumlu 57 yaşındaki engelli Kazım Ersöz’ün evini yıkıp engelli vatandaşı sokakta bırakmışlardı. Vakıflar Genel Müdürlüğü‘nün sahibi olduğu arazide yapılan gecekondunun yıkılması sırasında yaşanan dram, SARİYERGAZETESİ.COM‘da yayınlanmış, haberimiz pek çok ulusal gazetede ve televizyon kanalında haber olarak yayınlanmıştı. Enkaz başından günlerce ayrılmayan acılı aileye destek için çok sayıda milletvekili ve STK temsilcisi aileyi ziyaret etmişlerdi. Engelliler de olayı protesto etmek için enkaz başında eylem yapmışlardı.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir