GündemManşet

Darüşşafaka’da kepçe alarmı!

   

BEKİR BATU/ SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) bünyesinde hizmet veren MEÇ Okulları, Darüşşafaka’da taşınma hazırlığı aşamasındaki yeni binasının etrafında çevre düzenlemesi yapmaya kalkınca hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. Darüşşafaka’daki Sarıyer Belediyesi YAŞAMEVİ’nin hemen ön cephesinde bulunan ve eski MAXİ Sineması olarak kullanılan binayı kiralayan MEÇ Okulları, iddiaya göre hemen bitişiğindeki Büyükşehir’e ait parka kepçe sokarak izinsiz bir şekilde çevre düzenlemesi yapmak istedi. Çevredeki vatandaşların iddiasına göre, okul hemen yandaki belediye parkını bahçeye ya da terasa çevirerek kendi bünyesinde kullandırtmayı amaçlıyordu.

KEPÇE PARKA DALDI, ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPMAK İSTEDİ

İddiaya göre okul yetkilileri tarafından bölgeye çağrılan bir kepçe, hemen bitişikteki Büyükşehir’e ait belediye parkına sokuldu ve fidan dikili olan parkta çalışma yapmak istedi. Parkta yapılan çalışmayı gören çevredeki vatandaşlar hemen Zabıtayı ve polisi aradı. Olay yerine gelen Sarıyer Belediyesi Zabıta Ekipleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri hemen olaya müdahale etti. Kepçeye müdahale eden ve parktan çıkaran ekipler, olayla ilgili tutanak tuttu. Parktaki kaçak çalışmayı belgeleyen Büyükşehir ekipleri, olayla ilgili olarak yetkililer hakkında işlem başlattı.

PARKA DAHA ÖNCESİNDE BANT ÇEKMİŞLERDİ

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan ve parktaki olayları yakından takip eden YAŞAMEVİ sakinleri; “Burada günler öncesinden parka birileri bant çekmişlerdi. Parkın içinde yaklaşık 500 metrekarelik alanda fidanlar arasında çekilen bantlara kimse anlam verememişti. Ancak parka kepçe girince durumu anladık. Parkımızın bu şekilde işgal edilmek istenmesine asla izin vermeyeceğiz” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir