GündemManşet

Emirgan Korusu’nda neler oluyor?

 

Boğaziçi Öngörünüm alanında kaldığı için yasal olarak “çivi” çakmanın bile yasak olduğu Emirgan Korusu’nda başlatılan inşaat çalışması kafaları karıştırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve korunun dokusunu bozduğu belirtilen çalışmaya vatandaşlardan tepki yağıyor. İddiaya göre hızla betonlaşan koruda ağaç katliamı da yapılıyor.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Boğaz’ın en gözde semtlerinden Emirgan’da şu sıralar vatandaşları çileden çıkaran gelişmeler yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Emirgan Korusu içinde başlatılan bir inşaat çalışması tepkilere neden oluyor.

AĞAÇLAR KESİLİP YENİ BİNA YAPILIYOR

Emirgan Korusu içinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir bina ve tesis yaptırılıyor. Boğaziçi Öngörünüm alanında kaldığı için inşaat yapmanın yasak olduğu korudaki çalışmalar sırasında çok sayıda ağacın da kesildiği belirtiliyor. Bölgede çekim yapan vatandaşlar, korunun doğal dokusunun bozulduğunu ve yeni rant alanlarının yapıldığını söylüyor.

TOPBAŞ, KORUDA NELER OLUYOR AÇIKLASIN!

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan bazı vatandaşlar tepkilerini şu sözlerle dile getiriyor: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş, korudaki bu olayı açıklasın. Korudaki bu çalışma ve ağaç katliamı neden yapılıyor. Burası öngörünüm değil mi? Bu çalışma neden yapılıyor?. Korunun doğal dokusu niçin bozuluyor?”

   

Bir yorum

  1. Buralarda daha evvelde yapılar vardı, eski ve metruk vc lerin olduğu yerler buralar. İnsanlar nereye sıxxacaklar ağaç diplerinemi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir