GündemManşet

Emirgan’da gazeteciye gasba savcılık 15 yıl hapis istedi

 Emirgan’da Hürriyet Gazetesi Magazin Muhabiri İsmail Bayrak‘ın fotoğraf makinesini silah zoruyla gasp eden oyuncu Tuba Büyüküstün’ün arkadaşı işletmeci Umut Evirgen ile 2 kişi hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün ile işletmeci Umut Evirgen’i görüntüleyen gazeteci İsmail Bayrak’ın fotoğraf makinesinin silah zoruyla gasbedildiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. Evirgen ve iki korumasının 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

SİLAHLI YAĞMA SUÇUNDAN DAVA

Gazeteci İsmail Bayrak’ın fotoğraf makinesinin silah tehdidiyle gasbedildiği iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan işletmeci Umut Evirgen’in de arasında yer aldığı 3 kişi hakkında ‘yol kesmek suretiyle birden fazla kişiyle silahlı yağma’ suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.  21 Haziran’da tutuklanan Evirgen ve iki kişi hakkındaki soruşturma tamamlandı. Soruşturma sonucunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, işletmeci Evirgen ve iki korumasının ‘yol kesmek suretiyle birden fazla kişiyle silahlı yağma’ 10 yıldan 15 yıla kadar hapisleri istendi.

3 KİŞİ TUTUKLU YARGILANACAK

İddianame, gönderildiği ağır ceza mahkemesince kabul edilirse, Evirgen ve iki kişinin yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak. Sarıyer’de oyuncu Tuba Büyüküstün ile Umut Evirgen’i görüntüleyen gazeteci İsmail Bayrak’ın içinde bulunduğu arabanın önünün Evirgen’in korumaları olduğu iddia edilen iki kişi tarafından kesildiği ve Bayrak’ın fotoğraf makinesinin silah zoruyla gasbedildiği öne sürülmüştü. Olayın ardından Sarıyer Emniyet Müdürlüğüne giden Bayrak, fotoğraf makinesini silah zoruyla aldıklarını iddia ettiği kişilerden şikayetçi olmuş, işletmeci Umut Evirgen’in de arasında yer aldığı 3 kişinin tutuklanmasına karar verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir