GündemManşet

Erdoğan’dan gazeteciye ‘çocuk’ sorusu: Gerekli adımları attınız mı?

Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın yeğeni Baykar Teknik Müdürü ve İş Adamı Selçuk Bayraktar ile Ak Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan geçen yıl dünya evine girmişti. Bugün bir gazetecinin  “Torununuz oldu, adı Canan Aybüke. Siz mi koydunuz adını?” sorusuna  Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan“Benim milletimin sayısının yükselmesi lazım. Darısı sizin de başınıza. Bilmiyorum gerekli adımları attınız mı? Atın artık” yanıtını verdi.

Erdoğan daha önce de vatandaşlara yönelik olarak “En az üç çocuk” çağrısında bulunmuştu; “Üç çocuk yapın’ diye ben demiyorum, Rabbim öyle istiyor” iddiasını ileri sürmüştü. Erdoğan’ın sözleri, kamuoyunda uzun süre tartışılmıştı.

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’ın açıklamalarından ilgili bölüm şöyle:

Torununuz oldu, adı Canan Aybüke. Siz mi koydunuz adını?

“Kızım koydu adını, eşiyle beraber. Çok tatlı, çok hoş. Allah’ım inşallah bunların sayısı daha da çoğalsın. Benim milletimin sayısının yükselmesi lazım. Darısı sizin de başınıza. Bilmiyorum gerekli adımları attınız mı? Atın artık.”

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir