GündemManşet

Ferahevler’de FORMULAZ coşkusu!

Sarıyer Ferahevler’de bugün yüzlerce kişinin katıldığı FORMULAZ heyecanı yaşandı. Tahta arabaların yarıştığı FORMULAZ’a çok sayıda ünlü isim de katıldı. Sarıyer’de 2. kez düzenlenen ve Formula 1 yarışlarından esinlenerek düzenlenen ‘Formulaz’ renkli anlara sahne oldu. Etkinlikte vatandaşlarla birlikte horon tepen ve yarışlara katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de çocuklar gibi şendi.

SARİYERGAZETESİ.COM- MERT CİN

Sarıyer geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da eski bir Karadeniz geleneği olan tahta araba yarışına ev sahipliği yaptı. ‘Arabam tahtadan inerim rampadan’ sloganı ile Ferahevler’de düzenlenen yarışlara katılan sürücüler, rampadan aşağıya hızla direksiyon sallayarak eğlencenin tadına vardı. Kırılan tekerlekler, küçük kazalara rağmen yarışı sürdürmeye devam eden yarışmacılar kimi zaman elleri kimi zaman ayaklarından destek alarak yarışı tamamladı.

Sarıyer Ferahevler Kaymakamlık önü ile Japon Parkı Arası’nda gerçekleşen etkinlikte bir de sürpriz vardı. Ünlü sanatçılar Metin Şentürk, Safiye Soyman ve Faik Öztürk de Formulaz’a katıldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile tahta arabalara binerek sembolik bir tur gerçekleştiren ünlü sanatçılar ardından yarışmanın startını verdi. Etkinliğe katılanlar arasında daha önce Rize’de düzenlenen yarışlarda dereceye giren yarışmacılar da vardı.

Bu coşkuya ortak olmak isteyen vatandaşlar da Formulaz’ın yapılacağı alanı doldurdu. Etkinlikte kıran kırana geçen yarışlarla heyecanlı dakikalar geçiren vatandaşlar horonla eğlencenin tadını çıkardı. Heyecanın dorukta olduğu Formulaz’da yöresel yemek stantları da kuruldu. Kardeniz’in damak çatlatan lezzetlerine Sarıyerlilerin ilgisi yoğun oldu.

      

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir