GündemManşet

FETÖ firarisi meclis üyesi Abdullah Akşahin için ihraç hazırlığı

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan 189 ByLock kullanıcısı avukat arasında yer alan Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Sarıyer İlçe Seçim İşleri Başkanı Avukat Abdullah Akşahin, Perşembe gününden beri her yerde aranıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri tarafından yakalanması için çalışmalar yürütülen FETÖ firarisi Akşahin için, AK Parti de ihraç için düğmeye bastı. Cep telefonunu kapatarak ortadan kaybolan ve hakkında parti içinde çeşitli senaryolar konuşulan Akşahin’in partiyle ilişkisinin kesilmesi için çalışmalara başlandı. AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir tarafından partiye alınan ve meclis üyesi yapılan Akşahin hakkında disiplin süreci başlatıldı.

İL DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLECEK

Sarıyer Gazetesi‘ne bilgi veren parti içindeki kaynaklar, Akşahin’in partiden atılması ve uzaklaştırılması için AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın İstanbul İl Başkanlığı ile görüş alışverişinde bulunduğunu belirttiler. Partiden ihraç işleminin ancak İl Disiplin Kurulu tarafından alınan karar sonucu gerçekleşeceğine dikkat çeken kaynaklar; “İl Disiplin Kurulu genelde Salı günleri toplanıyor. Yarın belki Akşahin için ihraç kararı çıkabilir. Aksi halde bu konudaki belirsizlik partiye de büyük zarar vermeye devam edecek” diye konuştular.

TESLİM OLSUN AKLANSIN GELSİN

Öte yandan Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar‘ın gelişmelerden oldukça rahatsız olduğu ve kendisinden önceki ilçe başkanı tarafından partiye getirilen Abdullah Akşahin olayı nedeniyle sık sık partinin önemli isimleriyle bundan sonraki süreci değerlendirmek üzere görüş alışverişinde bulunduğu öğrenildi. Bu arada gazetemize açıklama yapan bazı partililer; “Avukat Abdullah Akşahin daha fazla kanundan kaçmasın gelsin teslim olsun, yargı süreci bağımsız bir şekilde işlesin. Aklanıp tekrar aramıza dönsün, partimizde çalışmaya devam etsin. Kaçarak haklarındaki suçlamaların doğru olduğunu kabul ediyor algısı oluşuyor. Kendisi bir hukukçu, yargıdan kaçması doğru değil. Türk adaletine güvensin” diye konuştular.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler