GündemManşet

FETÖCÜSÜN DEYİP 450 BİN LİRASINI DOLANDIRDILAR!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

Sarıyer’de kendisine polis süsü veren bir dolandırıcı, hakkında FETÖ soruşturması yapıldığı yalanıyla Ferahevler’de yaşayan Binali Yıldız isimli vatandaşı tam 450 bin lira dolandırdı. Sarıyer polisinin titiz çalışması sonucu Darüşşafaka Metro’da içi para dolu çantayla yakalanan dolandırıcı Mustafa Ö.  tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Ferahevler’de yaşayan Binali Yıldız isimli bir vatandaş, kendisini FETÖ soruşturması bahanesiyle kandıran bir dolandırıcıya tam 450 bin lira kaptırdı. Talihsiz vatandaş Binali Yıldız’ın Akbank Tarabya Şubesi’ndeki hesabından çektiği 450 bin lirayı verdiği kişi, Sarıyer polisi tarafından Darüşşafaka Metrosu’nda şüpheli hareketleri nedeniyle tesadüfen yakalandı. Dolandırıcılık olayını aydınlatılmasından sonra Mustafa Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DARÜŞŞAFAKA METRO’DA YAKALANDI

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün konuyla ilgili bilgilendirme açıklamasında şu ifadelere yer verildi. 26 Mayıs 2017 günü Darüşşafaka Metro İstasyonu‘nda iki şahıs şüphe üzerine güvenlik görevlilerimizce durdurulmuş, şahıslardan biri olay yerinden ayrılmış, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler olay yerine gittiğinde diğer şüpheli şahıs olan Mustafa Ö. isimli şahısın yapılan üst aramasında şahsın yanında bulunan siyah renkli spor çanta kontrol edildiğinde yüklü miktarda para olduğu görülmüş, şahsın çelişkili beyanlar vermesi üzerine şahıs gözetim altına alınarak asayiş büro amirliğine götürülmüştür.

450 BİN LİRAYI ÇANTAYA KOYDU

Yapılan sorgusunda kim olduklarını bilmediği şahısların kendisini yönlendirdiğini parayı Ferahevler Mahallesi’nde bir erkek şahıstan aldığını beyan etmiş ve adres göstermiş, bahse konu adreste ikamet eden Binali YILDIZ isimli şahıs; aranmak suretiyle kendisini polis olarak tanıtan şahıslara FETÖ soruşturması ile alakalı bankadaki hesabından para çekildiğini bu para ile karşılaştırma yapacaklarını söylediklerini, ikametine gelen şahısa 5000 Frank para verdiğini bir telefon bırakıp gittiğini, bu telefon ile kendisi ile iletişime geçtiklerini, kendisi cep telefonu ile arayan şahsın yönlendirmesi ile Tarabya Akbank Şubesi’nden kendisine ait 120.000 Frank parasını çekmek istediğini bankada Frank olarak parayı veremedikleri için dolandırıcı şahsın yönlendirmesi ile parasını Türk parası olarak çektiğini şahıslara toplamda 450.000 TL nakit para verdiğini, kendisinden parayı alan şahıslardan birinin Mustafa Ö. isimli şahıs olduğunu, polislerin kendisinin ikametine gelerek bilgilendirme yapana kadar dolandırıldığını fark etmediğini beyan etmiş;

Şüpheli Mustafa Ö. isimli şahıs Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından Adli Makamlara Sevk Edilmiş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Metris Ceza Evine Teslim edilmiştir.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler