GündemManşet

FETÖ’den aranan AK Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin, HOLLANDA’ya iltica başvurusunda mı bulundu?

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan ve 4 aydır her yerde aranan firari Avukat Abdullah Akşahin‘le ilgili çarpıcı bir iddia gündeme bomba gibi düştü. AK Parti içinde konuşulan ve Sarıyer Gazetesi’nin edindiği çok özel kulislere göre, Akşahin Hollanda’ya kaçtı ve iltica başvurusunda bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 4 aydır güvenlik güçleri tarafından her yerde aranan firari avukat Abdullah Akşahin’in Hollanda’ya iltica ettiği iddia edildi. Halen AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcılığı ve Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Akşahin’in kaçak yollardan Avrupa ülkesi Hollanda’ya kaçtığı ve iltica başvurusunda bulunduğu ileri sürüldü. Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan kulislere göre Akşahin, Hollanda’da bir kafede görüntülendi ve iddiaya göre bu fotoğraflar AK Partili bazı isimlere whatsapp mesajlarıyla gönderildi. Ancak bu konuyla ilgili resmi makamlardan bugüne kadar her hangi resmi bir açıklama yapılmadı.

GEÇEN AY 309 KİŞİ İLTİCA İÇİN BAŞVURDU

Bilindiği üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Hollanda’ya kaçan çok sayıda FETÖ firarisine devlet tarafından sığınma hakkı verilmişti. Hollanda Sığınma Avukatları ve Hukukçuları Derneği (VAJN) Başkanı Jan Eikelboom’a göre, ülkede ilk aşamada 8 FETÖ’cüye sığınma hakkı tanındı. Hollanda’ya 2016 yılında yapılan iltica başvurusu sayısı 235 olurken, bu sayı Eylül 2017’de 309’a ulaştı. Son gelen bilgilere göre bu isimler arasında Akşahin de var.

17 EKİM’DEKİ DAVAYA GELEMEDİ

Öte yandan FETÖ firarisi Avukat Abdullah Akşahin, müvekkili Sedat Özsoy adına Sarıyer Gazetesi’ne karşı açtığı davanın 17 Ekim’de görülen karar duruşmasına da katılmadı. Mahkeme davada Sarıyer Gazetesi’ni ve haberlerini haklı bularak duruşmayı gazetemiz lehine karara bağladı. Akşahin, aynı davanın bir önceki duruşmasında da firari olduğu halde sözde Halfeti Adliyesi’nde başka bir duruşmada olduğu gerekçesiyle mazeret bildirmiş, bu gelişme üzerine Şanlıurfa polisi alarma geçmişti.

POLİS GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ARIYOR

Firari Avukat Abdullah Akşahin’in Hollanda’da mı yoksa başka bir ülkede mi olduğu, kulislere yansıyan bu bilgilerin gerçek adresi şaşırtmak için kasıtlı olarak mı servis edildiği Türk polisi ve güvenlik güçlerinin titiz çalışması sonucu gün yüzüne çıkacak. Polisin her türlü olasılık üzerinde durduğu ve firari FETÖ’cüleri yakalamak için gece gündüz demeden çalıştığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir