GündemManşet

FSM’YE KÖTÜ HABER! RİSKLİ ALAN KARARINA YAPILAN 4035 ADET İTİRAZ DİLEKÇESİNE KURUMDAN OLUMSUZ CEVAP GELDİ!

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Bakanlar Kurulu kararıyla 2. kez riskli alan ilan edilen Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde vatandaşların yaptığı itirazlara olumsuz yanıt geldi. Armutlu olarak bilinen bölgede yaşayan 4035 vatandaşın itiraz dilekçesine, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden olumsuz cevap geldi. Kötü haberi FSM Muhtarı Osman Karaçam duyurdu.

İlgili Makaleler

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ: “15 BİN 700 KİŞİ İŞGALCİ” 

Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Dr. Hande Yalçıntaş tarafından verilen cevap dilekçesinde, Armutlu olarak belirtilen bölgedeki yapıların yüzde 65’inin kaçak olduğu ve bölgede 15 bin 700 kişinin işgalci konumda olduğu vurgulandı. Cevap dilekçesinde; “14.11.2016 tarih ve 2016/9526 sayılı bakanlar kurulu kararı ile riskli alan ilan edilen ve 06.12.2016 tarih ve 29910 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren riskli alan kararının 140.62 hektarlık bir alanı kapsadığı” ifade edildi. Dilekçede riskli alan ilan edilen bölgedeki evlerin ruhsatsız yapıldığı, standartlara uygun olmadığı, sağlıksız yapı stoku olduğu ve içinde yaşayan vatandaşlar için de tehlike oluşturduğu savunuldu. Kurumun cevap dilekçesinde, can ve mal güvenliği açısından tehlikenin oluştuğu bölgede; eğitim, sağlık ve ulaşım gibi hizmetlerin verilemediği ve tüm bu gerekçelerden dolayı riskli alan kararının alındığı ifade edildi. Dilekçede riskli alan kararı alınmasının mevzuata uygun olduğu ifade edildi.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen yazı sonrası vatandaşların bu kez riskli alan kararını yargıya taşıyacakları ve demokratik mücadelelerine ara vermeyecekleri öğrenildi.

İŞTE O CEVAP DİLEKÇESİ

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>