GündemManşet

Gazetecinin fotoğraf makinesini silah zoruyla gasp ettirdiği belirtilen Emirgan’daki ünlü mekanların işletmecisi tutuklandı

Oyuncu Tuba Büyüküstün’ün sevgilisi olduğu iddia edilen Emirgan’daki La Boom ve Gizli Kalsın adlı mekânların işletmecisi Umut Evirgen kendisini görüntüleyen gazeteciyi gasp ettiği için ‘yağma’ suçundan tutuklandı.

Oyuncu Tuba Büyüküstün’ün sevgilisi olduğu iddia edilen Emirgan’daki La Boom ve Gizli Kalsın adlı mekânların işletmecisi Umut Evirgen’in Hürriyet muhabiri İsmail Bayrak’ı silah zoruyla tehdit ederek, fotoğraf makinesini gasp ettiği ortaya çıktı.

İsmail Bayrak yaşananları şu ifadelerle anlattı:

“Saat 14.00 sularında işim gereği sahil turu yaparken Tuba Büyüküstün’ü Emirgan’da bir restoranda, restoran sahibiyle yemek yerken gördüm. Araçtan indim, iki üç kare fotoğraf çektim. Durumu fark eden şahıs yani Umut Evirgen, ‘Nasıl çekiyorsun’ diye bağırdı. Sonra otomobilime döndüm ve uzaklaştık. Baltalimanı’na geldiğimde şahsın aracı yetişti arkamızdan. İçinde iki kişi vardı, yolumuzu kesmeye çalıştılar. Ben şoföre ‘Bas, bir karakola gidelim, yardım isteyelim’ dedim. O sırada ikinci kez önümüzü kestiler. Durmak zorunda kaldık. Silah zoruyla beni otomobilden indirdiler. Disketi verdim. Kabul etmediler, makineyi de vereceksin’ dediler. Silahla gasp edip gittiler. O sırada ‘Gel La Boom’a, gereken cezanı orada vereceğiz’ dediler. Çaresizdim, kafama silah dayanmıştı. Makinemi teslim ettikten sonra Emniyet’e gidip ifade verdim. Bu arada biz üç kişiydik. Şoför ve bir arkadaşım daha vardı yanımda. Onlar da benim gibi mağdur oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir