GündemManşet

Hacı Bektaş Veli cem evinde lokma dağıtıldı

Ayazağa Cem Evi’nde 21 Eylül’de başlayan oruç açma etkinliği 12 gün boyunca her akşam oruç açma yemeği verildi ve dedeler tarafından Kerbela’da yaşanan katliamın matemi ve yaşanmışlıkları da anlatıldı. Muharrem Ayının son gününde ise gelen konuklara lokma ikram edildi.

Ayazağa Hacı Bektaş Veli Cem evi vakıf başkanı Celal Özer: ”Muharrem Ayı ibadet etkinliklerinde matem oruçlarında insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşaması için elinden geleni yapması gerekiyor, Cem evinin ibadete daha uygun hale getirilmesi için emeğimi esirgemeyeceğim ve bütün canları bu sebepten dolayı yardıma davet ediyorum.” diye belirtti.

Ayazağa Hacı Bektaş Veli Cem evi’de aşure günü için lokma dağıtıldı. Cem evinde  Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcı Kamil Aykanat’ın da katıldığı aşure günü için Belediye Başkanı Fazlı Kılıç Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hasan Karagöz,  CHP Ayazağa Mahalle sorumlusu Mustafa  Başkan ile birlikte CHP Delegesi Ali Kargidan,HDP Sarıyer Esbaskanı, Samsunlar Dernek Baskani İdris Güven, Nilüfer Gökay Okul Aile Birligi Baskani ,Yönetimi ,Eğitim İs Besiktas Sube Temsicisi Olcay Kete ve birçok  sayıda Dernek Yöneticileri katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir