GündemManşet Altı

Holifest Sarıyer’i renklendirecek

Dünyanın en renkli etkinliklerinden biri olan Holifest Bahar Festivali, yalnızca Asya ülkelerinde değil, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın bazı bölümlerinde de popüler. Bu yıl Sarıyer’de düzenlenecek festivalde Renkler dans edecek. 

“Renklerin Festivali” olarak da bilinen Hindistan Kültürü’nün en büyük geleneksel bayramı Holi, “iyiliğin kötülüğe karşı zaferi” anlamını taşıyarak, Hindistan ve Nepal’de genellikle baharın başladığı Mart ayında kutlanır. Birbirinden farklı anlamı olan renkler, yeniden doğuşu ve baharın çeşitliliğini simgeler.

Önceki yıllarda Türkiye’de daha çok bir parti konseptiyle kutlanan etkinlik, ilk kez 2016’da Holi festivali tadında İstanbul’da binlerce katılımcının coşkusuyla büyük ses getirmişti. Bu sene aynı orijinal konseptiyle tekrar Sarıyer Event Garden’de gerçekleşecek festivalle etkinlik alanı adeta bir Hint kasabasına bürünecek.

Baharın güzelliğini hissetmek istediğimiz şu günlerde bambaşka bir hafta sonu geçirmek isteyenler için, 22-23 Nisan tarihinde Sarıyer’de gerçekleşecek olan yılın ilk açık hava festivali HoliFest İstanbul’17, mevsimin tüm renklerini “hissedebileceğiniz” bir atmosferi katılımcılarına sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir