GündemManşet

İmam Hüseyin Cemevi Vakfı, Sarıyer’de vatandaşlara aşure dağıttı

Cem Vakfı’na bağlı İmam Hüseyin Cemevi Şubesi Sarıyer Merkez’de vatandaşlara aşure dağıttı. Sarıyerli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği aşure dağıtımında Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yılmaz ve Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Şube Başkanı Ebu Sait Kıral birlik, beraberlik ve barış mesajları verdiler.

SARİYERGAZETESİ.COM / EKİN YILMAZ 

Sarıyer Merkez’de yüzlerce vatandaşa aşure dağıtan Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Şubesi yöneticileri, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlar arasında paylaşmayı sağlamak için düzenledikleri organizasyonda; herkese birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yılmaz şöyle konuştu: ”Biz aleviler için çok önemli olan Kerbela talihsiz olayının 12 gün orucunu tutuyoruz. 13.gününde de aşuresini dağıtıyoruz. Aşurenin yapılmasındaki amaç toplumun ayrışmasını yok etmek, toplumdaki kutuplaşmaları engellemek, birleştirmek, kardeşlik duygularını pekiştirmek. Bu amaçla aşuremizi yapıyoruz. Her meydanda, bütün ilçelerimizde düzenliyoruz. Bugün de Sarıyer’deyiz.”

SAİT KIRAL: “ALLAH BİR DAHA KERBELALAR YAŞATMASIN”

Sarıyer İmam Hüseyin Cem Evi Şube Başkanı Ebu Sait Kıral: ”Bu ay Muharrem ayı, bunun önemi mazlum ve zalimin karşı karşıya gelmesi. Kerbela’da Hz. Peygamber’in evladı, torunu olan İmam Hüseyin’in Yezid’e karşı kıyamı ve dik duruşu. Eğer orada Yezid’in karşısında İmam Hüseyin gibi bir  zad, bir sefat dik durmasaydı Allah’ın sünnetini, Hz. Ali’nin vilayet kapısını şimdi kimse tanımayacaktı. Ama şuna şükrediyoruz ki bu Muharrem ayı süreci içerisinde bütün peygamberlerin kurtuluş günüdür. Hz. Hüseyin’in de Kerbela’daki şahadeti İslam’ın kurtuluşu olmuştur. Bu nedenle biz Muharrem ayının 12.günü çorbalarımı pişiririz. Tüm insanlarla paylaşırız. Bunun önemi dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde bu memleketi sevgi dolu kucaklamaktır. Allah bu millette bir daha Kerbela göstermesin.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir