GündemManşet

İSPARK’tan usulsüzlük açıklaması: Suistimal edilen para 819 bin lira!

İSPARK’tan 90 milyon liralık usulsüzlük iddiası ile ilgili açıklama geldi. ‘Sistem dışı iddialarını’ kabul eden İSPARK “21 personelin iş akitleri feshedildi, dava açılıyor” dedi. Açıklamada usulsüzlüğün büyüklüğü için ise “Teknik incelemeler sonucu personelin suistimal ettiği rakam 819 bin TL‘dir” ifadesi yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK’taki (İstanbul Otopark İşletmeleri Tic. AŞ) otopark görevlilerinin fiş kesmekte kullandıkları el terminallerinde ‘sistem dışı’ işlem yaptıkları, ortaya da sisteme düşmeyen otopark bedelinin çıktığı belirlenmişti. İSPARK’taki söz konusu ‘vurgunun’ 90 milyon TL’ye ulaştığı iddia edilmişti.

USULSÜZLÜK TESBİT EDİLEN RAKAM: 819 BİN LİRA

İSPARK bazı personelin online cihazlarla suistimal ve yolsuzluk yaptığının basına yansıması üzerine yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada 21 personelin iş akitlerinin fesh edildiği ve haklarında dava açılacağı belirtilerek şunlara değinildi; ” İSPARK (İstanbul Otopark İşletmeleri Tic. AŞ) İstanbul genelinde 250 civarında cadde ve sokakta, 227 noktada açık ve katlı otoparklar ile hizmet sunmaktadır.Toplamda 1700 personel müşterilerden para tahsilatı yapmaktadır. Bu personellerin tamamı günlük olarak denetime tabi tutulmaktadır. Yapılan denetimlerde 21 personelin online çalışan cihazların teknik müdahale ile GPRS bağlantılarını kestikleri tespit edilmiştir. Söz konusu 21 personelin iş akitleri feshedilmiştir. Teknik incelemeler sonucu personelin suistimal ettiği rakam 819 bin TL’dir. Personelin silmeye çalıştığı tüm veriler merkezi veri tabanında kayıtlıdır.Şirketin uğradığı zararın tamamı ilgili şahıslardan dava yoluyla tahsil edilecektir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir