GündemManşet

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞEHİRDEKİ AĞAÇLARIN KORUNMASI İÇİN BİR YILLIĞINA TAM 62 MİLYON ÖDEMİŞ!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

FETÖ’den tutuklu damadının iş ortağı Metal Yapı Konut‘un 33 milyona aldığı Fatih’teki arsasını, Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 370 milyon ödeyerek satın aldığı ortaya çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu kez de şok bir suçlamayla karşı karşıya. Topbaş’ın, İstanbul’daki ağaçların korunması ve bakımı için bir yıllığına ihale açtığı, ihaleye tek şirketin girdiği ve bu şirkete belediye kasasından tam 62 milyon lira ödendiği öğrenildi.

BALLI İHALEYİ CHP’Lİ ZEYBEK AÇIKLADI 

Büyükşehir Belediyesi’ndeki, duyanları şaşkına çeviren ballı ihaleyi CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gökan Zeybek deşifre etti. Aynı zamanda Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı da olan Mimar Zeybek, Nisan ayı belediye meclisinde bu olayı ilk kez gündeme taşıdı. CHP’li Zeybek, AK Partili meclis üyeleri ve salondaki herkesi şok eden şu ifadeleri kullandı; “Sarıyer Belediyesi’nin harcamalarını fazla bulan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki bakıma muhtaç durumdaki ağaçların korunması ve bakımı için bir ihale düzenledi. Bu 1 yıllık ihaleye sadece tek şirket girdi. Bu ihaleyi 62 milyona o şirket aldı. Büyükşehir Belediyesi ayrıca 50 TL’li çiçeği tanesi 500 TL’den alıyor. Peki siz neden bu harcamalara ses çıkarmıyorsunuz?”

TOPBAŞ AÇIKLAMA YAPACAK MI?

CHP’li Gökan Zeybek’in bu açıklamaları tüm gözlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Kadir Topbaş’a çevrilmesine neden oldu. Başkan Topbaş’ın, 62 milyonluk ballı ihaleyle ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı ve Sarıyer’de gündeme oturan bu iddialara ne diyeceği merak konusu oldu. Sarıyer’deki AK Parti cephesinin de Topbaş’tan bu konuda tatmin edici bir açıklama yapmasını bekledikleri öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir