GündemManşet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın kiraladığı yalıda hummalı çalışma

_ayrac

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından aylık 19 bin liraya kiralanan ve önümüzdeki haftalarda resmen açılması beklenen Mesarburnu Caddesi’ndeki yalıda, hummalı bir çalışma yürütülüyor. Boğaziçi öngörünüm alanında kalan, içine asansör konulan ve baştan aşağı yenilenen yalıdaki çalışmalara, AK Partili komşu ilçe belediyelerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri de çalışmalarıyla destek veriyor.

_ayrac

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Yıllardır Ferahevler Mahallesi’nde faaliyet gösteren Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, önümüzdeki günlerde tamamen Sarıyer Meserburnu Caddesi üzerindeki 53 numaralı yalıya taşınacak. Aylık kirası 19 bin lira olan ve Limtur Emlak tarafından kira sözleşmesi yapılan yalının aylık maliyeti stopaj ile birlikte yaklaşık 25 bin lirayı bulacak. SARIYER OLAY’ın araştırmasına göre, 605 ada 75 parsel üzerindeki yalının 4 sahibi bulunuyor. Yalının yüzde 30’arlık hissesi Abdullah Duran, Fatih Duran ve Murat Duran ait. Duran ailesinin yalısında 10’da bir hisse de Göksel Soydinç’e ait. Uzun yıllar Berk Dersanesi olarak kullanılan yalı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yalısına ve film seti olarak kullanılan Erdal Aksoy’un medyatik yalısına komşu.

AK PARTİLİ BELEDİYELER YALI İÇİN SEFERBER OLDU

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak kullanılacak tarihi yalıda şu sıralarda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Boğaziçi Öngörünüm alanında kalan yalıya, asansör konuldu ve yalı sil baştan yenilendi. Haftalardır süren çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Yalıdaki çalışmalara zaman zaman AK Partili ilçe belediyeleri de lojistik destek veriyor. Kağıthane Belediyesi başta olmak üzere farklı belediyeler de çalışmalara kendi olanakları ölçüsünde sahip çıkıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSTAÇ‘a bağlı işçiler de yalıdaki çalışmaya yardımcı oluyor. Yeni eşyalar alınan ve eksikleri büyük ölçüde tamamlanan yalının dış duvarında bulunan Başbakan Binali Yıldırım posteri kısa süre önce indirildi, yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posteri açıldı.

FETÖ FİRARİSİ AVUKAT GAZETEMİZDEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

Öte yandan söz konusu yalının kirasıyla ilgili geçtiğimiz aylarda haber yapan Sarıyer Gazetesi hakkında meclis üyesi Avukat Abdullah Akşahin AK Parti Genel Merkezi adına savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı da haberimizdeki bilgilerin doğru ve belgeli olması üzerine gazetemiz hakkında takipsizlik kararı vermişti. Gazetemizden şikayetçi olan ve AK Partili Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin için de FETÖ soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde yakalama kararı çıkarılmıştı. ByLock kullanıcısı olduğu öğrenilen firari meclis üyesi avukat Akşahin polis tarafından 2 aydır her yerde aranıyor.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler