GündemManşet

İstinye’deki ABD Başkonsolosluğu önünde protesto!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı alması tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de protesto edilmeye devam ediliyor. Sarıyer İstinye’de bugün Cuma namazını Kurşunlu Camii’nde kılan yüzlerce kişi, namaz çıkışı ABD İstanbul Başkonsolosluğu’na yürüdü. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nca organize edilen eyleme çok sayıda kişi katıldı. Ellerinde Türk ve Filistin bayrağı taşıyan kalabalık, zaman zaman tekbirler getirdi, sloganlar attı.

AK PARTİ, CHP VE MHP İLÇE BAŞKANLARI BERABER YÜRÜDÜ

ABD karşıtı protesto eylemine CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç de katıldı. İlçe başkanları konsolosluğa kadar yan yana yürüdü. Ellerinde bayraklarla yürüyen kalabalık burada “Mescid-i Aksa Kutsalımızdır. Kudüs Şerefimizdir” yazılı pankart açtı. Okunan basın açıklamasında Kudüs’ün tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğu, alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasında husumeti artırmaktan başka hiç bir sonucu olamayacağı vurgulandı. Yürüyüşe AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Haydar Yıldız da katıldı.

POLİSTEN BÖLGEDE KUŞ UÇURTMADI

Polis eylem sırasında çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Polis helikopteri de havadan denetim yaptı. Basın açıklaması süresince başkonsolosluğun bulunduğu 3 Şehitler Caddesi trafiğe kapatıldı. Açıklamanın bitmesiyle cadde yeniden trafiğe açıldı. Grup üyeleri olaysız şekilde dağıldı.

    

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler