GündemManşet

İstinye’den Başbakan Binali Yıldırım’a mektup!

Yeni Asya gazetesinde bugün Millet Kürsüsü isimli bir köşede Başbakan Binali Yıldırım’a hitaben ilginç bir mektup yayınlandı. İstinye’de yaşayan ve uzun yıllar Almanya’da din görevlisi olarak çalışan Ali Sandıkçıoğlu tarafından gazeteye gönderilen mektupta Edirne’nin Enez ilçesine duble yol yapılması talep edildi.

İşte gazetede bugün yayınlanan “o” mektup;

SAYIN BİNALİ YILDIRIM

Başbakan

ANKARA

Sayın Başbakanım. Zatı âlinizi bir konuda rahatsız edeceğim için lütfen beni mazur görünüz.

Ben uzun yıllar yurt dışında çalışan ve oradan emekli olan aslen Rizeli İstanbul, Sarıyer–İstinye’de ikamet eden emekli bir vatandaşım.

Yazları kısa süreli Edirne ilimizin Enez kasabasına yaz tatiline giderim. Bazı üniversitelerimizin de Enez’de yazlık kampları vardır.

Ayrıca ülkemizin değişik semtlerinden Enez ve körfezin denizinden istifade etmek üzere yaz aylarında buraya gelen yazlıkçı vatandaşlarımız vardır.

Ülkemizin her köşesine devletimizin eli uzandı. Yol, su ve elektrik bakımından.

Keşan-Enez yolu inanın ilk çağları yaşıyor. Çok kötü. Çok bozuk. Yaz aylarında Enez’in nüfüsu 150-200 bine ulaşıyor. Tek hatlı yol olduğu için gidiş, gelişler büyük risk altında. Çok eski yapılmış engebeli asfalt bir yol. Asfalt yama üstüne yama yapılarak ulaşıma devam ettirilmeye çalışılan bir yol. Biliyorsunuz ki, Enez’in hemen karşısı Yunanistan. Enez sınırda bir ilçemiz olması hasebi ile de gerçekten bu yol Türkiye Cumhuriyetine yakışmıyor.

İlk fırsatta Enez–Keşan yolunun diğer il ve ilçelerimizde olduğu gibi gidişli, gelişli duble yola dönüştürülmesi için hükümetinizce acilen tedbirlerin alınmasını saygı ile arz ederim.

ALİ SANDIKÇIOĞLU

Bostan Koru üstü sok. No: 56/5
İstinye – İSTANBUL

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler