GündemManşet

Ju-Jitsu’cular nefes kesti

Son dönemde hızla popülerleşen Ju-Jitsu sporunun Türkiye Şampiyonası 16-17 Eylül tarihlerinde Bahçeköy Orman Fakültesi Spor Tesislerinde düzenlendi.

Yurt çapında farklı illerden kulüplerin katılımı ile gerçekleşen şampiyonaya seyirciler de yoğun ilgi gösterdi. Combat, Fighting ve Nawaza disiplinlerinde yapılan organizasyon seyir zevki yüksek karşılaşmalara sahne oldu. Özellikle finalde yapılan Combat Ju-Jitsu Profesyonel Kemer Maçları nefesleri kesti. İlk kez bir şampiyonaya katılıp dereceye giren miniklerin sevinçleri de görilmeye değerdi.

“Her geçen gün büyüyoruz”

Federasyon Başkanı Hulisi Elmas, Türkiye’de bu spora ilginin her geçen gün arttığını belirterek, “Ju-Jitsu ailesi olarak çıktığımız bu yolculukta aramıza her gün yeni bireylerin katıldığını görmekten gurur duyuyoruz” dedi. Federasyonun İstanbul İl Temsilcisi Mustafa Gürbüz de başarılı bir Türkiye Şampiyonasına imza attıklarını ve iyi bir ev sahipliği gösterdiklerini vurguladı. “Esneklik Sanatı” anlamına gelen Ju-jitsu’da maçlar tatemi üzerinde tek raund üzerinden yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir