GündemManşet

Kesilen Fidanlarla İlgili İBB’den Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zekeriyaköy’de yol inşaatı nedeniyle ağaçların kesildiği iddiasına ilişkin, “390 ağaç bölgeden kaldırılıp, İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından uygun bulunan yerlere dikimi gerçekleştirilmektedir.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zekeriyaköy’de yol inşaatı nedeniyle ağaçların kesildiği iddiasına ilişkin, “390 ağaç bölgeden kaldırılıp, İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından uygun bulunan yerlere dikimi gerçekleştirilmektedir.” açıklamasında bulundu.

İBB’den yapılan açıklamaya göre, Zekeriyaköy 1. Cadde – Kilyos Caddesi İmar Yolları Uygulama İnşaatı Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi kapsamında çalışma yürütüldüğü kaydedildi.

Çalışma sırasında ağaçların kesildiği yönündeki iddialara da yanıt verilen açıklamada, “İnşaat uygulaması gereği yapılan 24 metre genişlikte 2 kilometre uzunlukta yol genişletme ve altyapı çalışması için 390 ağaç bölgeden kaldırılıp, İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından uygun bulunan yerlere dikimi gerçekleştirilmektedir.” denildi.

Öte yandan Sarıyer Belediyesi ise yaptığı açıklamada, söz konusu alanda daha önce kendileri tarafından misafir edilen yerli ve yabancı öğrenciler tarafından dikilen ağaçların kesildiği savunularak, uygulamaya tepki gösterildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Biz orada çocuklara doğa sevgisini aşılamak için çalışıyorduk. O fidanlarda binlerce çocuğun emeği vardı. Eğer bize haber verilseydi çocuklarımızın diktiği ağaçları başka bir bölgeye taşırdık.” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler