GündemManşet

Mehmet Deniz, aday olup olmayacağını Sarıyer Gazetesi’ne açıkladı

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

CHP’de delege seçimleri son hızla devam ederken, partideki adaylık bilmecesi de sürüyor. Görünen adaylar, CHP İlçe Sekreteri Yeter Büyükdurmuş ile eski meclis üyesi Erdal Sarıgöl çalışmalarını yürütürken, mevcut ilçe başkanı Mehmet Deniz’in aday olup olmayacağı ise belirsizliğini sürdürüyor. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, siyasi çevrelerde cevabı en çok merak edilen “o” soruyu CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’e sordu. “Yeniden aday olacak mısınız?”

DENİZ: “ADAYIM YA DA DEĞİLİM DİYEMEM!”

Mehmet Deniz, aday olup olmayacağı konusundaki sorumuza kesin olarak “Evet ya da Hayır” cevabı vermezken bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Ben halen CHP İlçe Başkanıyım. Benim görevim delege seçimlerini sağlıklı bir şekilde yürütmek ve süreci yönetmek. Ben şimdi bu süreçte adayım ya da değilim dersem partideki bu sürece müdahale etmiş, tarafsızlığımı yitirmiş olurum. Zaten bu konuda ben net bir cevap veremem. Çünkü bunun kararını delege seçimlerinden sonra partililerimiz verecek. Bizim doğal delegelerimizle birlikte 418 delegemiz var. Bu delegelerden yüzde 10’nun imzasını alan herkes aday olabilir. Delegelerden bu imzayı alamayanlar aday olamayacak. Ben şimdiden aday değilim dersem beni ilerde aday görmek isteyenlere karşı haksızlık yapmış olurum. Adayım dersem de bu konudaki tarafsızlığıma zarar vermiş olurum. Belki parti üst yönetimi benimle ilgili farklı bir değerlendirmede bulunabilir, belki farklı bir teklif yapılabilir. Tüm bunlar şuan belirsiz. Ben asla bir makamda kalayım diye ısrarcı olmam, ben yaklaşık 7 yıldır bu görevi yürütüyorum. Elimden geldiğince partime hizmet etmenin mücadelesini veriyorum. Yaklaşık 27 yıllık bir siyasi geçmişe sahibim. Geçmişte meclis üyeliği ve meclis başkan vekilliği görevlerinde bulundum. Bu yüzden makamlar konusunda asla ısrarcı değilim. Mutlaka bu görevi sürdüreyim ya da vazgeçiyorum diye kesin bir düşüncem yok. Bu konudaki kararı partideki delegeler ve parti büyüklerim verecektir. Adaylık mücadelesi veren arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Partimize yakışan ve sorunsuz bir delege seçimi süreci yaşayacağımıza inanıyorum. Şu ana kadar genel olarak sorunsuz bir hava mevcut. Hatta bazı mahallelerde seçime tek liste ile giriliyor. Partideki birlik ve beraberlik bizim için çok daha önemli”

SANDIKLARDA LOKUM DAĞITACAĞIZ

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Yeniköy’de gece yarısı bazı parti üyelerinin evlerine lokum ve erzak dağıtıldığı yönündeki iddialara ise şu cevabı verdi. ”Bizim kültürümüzde evlere ziyarete giderken eli boş gitmek olmaz. Bazı arkadaşlarımız da bu ziyaretlerde lokum götürmüş olabilirler ancak asla ev ev bir lokum ve erzak dağıtımı olmamıştır. Bu konuda yapılan yorumlar abartılıdır, doğru değildir. Seçim dönemlerinde erzak dağıtmak AKP geleneğidir, bizim parti kültürümüzde bu yoktur. Hatta arkadaşlarımız delege seçimleri sırasında sandık yanlarına lokum koyacaklar. Herkese ikramlarda bulunacaklar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir