GündemManşet

Meral Akşener’in yeni partisi için heyecan dorukta!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

MHP’den istifa eden Meral Akşener’in önderliğinde kurulacak yeni parti, tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de büyük bir heyecanla bekleniyor. Her partiden katılımın beklendiği ve özellikle sağ kesimdeki umutsuz seçmenleri bünyesinde toplaması beklenen yeni partinin kuruluş çalışmaları son hızla devam ediyor. Toplumda daha şimdiden umut ışığı olarak görülen yeni partinin, Kasım ayında kurulması planlanıyor. Kulislere göre yeni partinin kurucuları arasında Türkiye’nin yakından tanıdığı ve sevdiği her partiden sürpriz isimler de olacak.

EMİRGAN SARIKÖŞK’TE ÜMİT ÖZDAĞ İLE KAHVALTI

Akşener’in başkanlığında kurulacak yeni partinin tartışmasız en kritik ve kilit ismi Prof. Dr. Ümit Özdağ… Partinin teşkilat çalışmalarını yürüten ve gece gündüz demeden toplumun geniş kesimleriyle görüş alışverişinde bulunan Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, bir yandan Akşener ile birlikte kurucular listesi üzerinde çalışıyor diğer yandan da ülke genelinde kanaat önderleriyle görüşmeler yapıyor. İşte tüm bu süreç her yerde olduğu gibi Sarıyer’den de merakla izleniyor.

ÜLKESİNİ VE MİLLETİNİ SEVEN HERKESE KUCAK AÇILACAK

Yeni partinin çalışmalarını değerlendirmek ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak için Emirgan Korusu’ndaki Sarıköşk’te geçtiğimiz günlerde dar kapsamlı özel bir kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltı programına Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ da katıldı. Sarıyer’den bazı önemli isimlerin katıldığı buluşmada, yeni partinin kuruluş çalışmaları değerlendirildi, Özdağ kahvaltıda çok önemli mesajlar verdi. Kahvaltılı toplantıda yeni partide; ülkesini, devletini, milletini seven herkese yer olduğu, vatan hainleri – teröristler ve FETÖ’cüler dışındaki tüm kesimlere kucak açılacağı ifade edildi. Yaklaşık 3 saat süren kahvaltıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu, ülkenin içinde bulunduğu durumlar konuşuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir