GündemManşet

Dünya çocukları Sarıyer’e akın etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli şehirlerinden gelen çocuklar Sarıyer’de ağırlanıyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tüm Sarıyerlileri 23 Nisan Pazar günü yapılacak final etkinliğine davet etti. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bu yıl Sarıyer’e yedi ülke sekiz şehirden 393 çocuk konuk oldu. “Sarıyer Belediyesi Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” haftası olarak anılan ve binlerce çocuğa ev sahipliği yapan etkinlikler pazar günü gerçekleşecek muhteşem finalle son bulacak.

 Sarıyer’i ve İstanbul’u tanıdılar

18 Nisan’da çocukların Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde misafir edilmeleriyle başlanan kutlamalar, 19 Nisan’da; çocuk meclis toplantısı, fidan dikimi, Sarıyer Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın ziyaret edilmesi, İstinye Park’da yapılan performans gösterileriyle sürdü. Çocuklar kutlamaların devamında; kortej yürüyüşü, Sarıyer Kaymakamı’nın ziyareti, Sarıyer Belediyesi Meclis Temsilcileri Toplantısı ve Başkan Şükrü Genç’in ziyaret edilmesi, tekne gezisi, Dolmabahçe gezisi, Vialand eğlence gezisi, gibi etkinliklere katılacak.

 

Dünya çocukları Sarıyer’de buluştu

Diyarbakır, Sivas, Edirne, Bitlis, Erzincan, Mardin, Rize, Van’ın yanı sıra; Romanya, Rusya, Kosova, Ukrayna, Arnavutluk, K.K.T.C ve Makedonya’dan gelen çocukların katıldığı kutlamalar, 23 Nisan Pazar günü Sarıyer Merkez’de yapılacak kortej yürüyüşünün ardından Life Park Bahçeköy’de düzenlenecek Cem Belevi konseriyle son bulacak. Birbirinden renkli anlara sahne olacak etkinlikte dünya çocukları Sarıyerlilerle bir araya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir