GündemManşet

Musa Özcan: “Karanlık günlerden, aydınlık beyinlerle çıkarız”

Sarıyer’in tanınan isimlerinden Musa Özcan, SARIYER OLAY’a çok özel açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda TURKCELL Sarıyer Bölge Koordinatörlüğü yapan Özcan; belediyenin çalışmalarından ilçenin sorunlarına, ülke siyasetinden Türkiye’nin geleceğine kadar birçok konuda önemli mesajlar verdi.

“SARIYER DEMOKRASİYE BAĞLIDIR”

Musa Özcan… Sarıyer’de gerek siyasi alandaki çalışmaları gerekse TURKCELL Sarıyer Bölge Kooordinatörü göreviyle herkesin tanıdığı bir isim. Sarıyer’in; Cumhuriyet değerlerine, demokrasiye ve anayasaya ciddi derecede bağlı bir ilçe olduğunu belirten Özcan, “Sarıyer, zengin ve fakirin birlikte yaşadığı bir mozaik ilçedir. Denizle orman iç içedir. Bir tarafını ormana diğer tarafını denize çevirmiştir. Bu anlamda çok şanslı ilçeyiz, biz de şanslıyız ve burada oturuyoruz. Nüfusu 500 bine ulaşıyor. Bu nüfus yoğunluğuna sahip ilçeyi yönetmek zordur. Elbette eksikler olacak. Bunları telafi etmek için çaba harcanacak” diye konuştu.

“ŞÜKRÜ GENÇ’İ HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i Sarıyerliler’in iki dönemdir seçtiğini ifade eden Musa Özcan şunları söyledi; “Bizim tercihimizle iki dönemdir görevde. Görevi gereği o da risk altında. Biz isteriz ki parti olarak seçtiğimiz kişi bize hizmet etsin. Yerel yönetimde herkese eşit mesafede davranılması gerekir. Başkanın ve ekibinin sorumluluk alanları çok geniş. Sarıyer engebeli araziye sahip ve sorunları çok. Bakir alanları çok. Diğer ilçelere oranla gelişmekte olan ilçe. İki kıtayı bağlayan yeni köprü. Uzun yıllar sonra Sarıyer’e CHP geldi. Geride bıraktığı dört dönemde de karşıt görüşlü belediye başkanları kendi partilerini temsilen görev yapmaya başladı. Uzun müddet sonra CHP beklenen ve olması gereken partiydi. Şükrü Genç’in de bireysel çabası ve vatandaşın desteğiyle iki dönemdir başkan”

“SİYASETTE TEK ADAMLILIK OLGUSUNU KIRMALIYIZ”

Sarıyer’in sevilen ismi Musa Özcan ülkenin son durumunu ise şöyle değerlendirdi. “Ülkede yanlış giden şeyler var. Dolarla kalkıp dolarla yatıyoruz. Karanlık günlerden aydınlık günlere gitmemiz için aydınlık beyinlere ihtiyaç var. Son dönemde yaşanan siyasi çekişmeler. Yüce Türk milletinin temsilcisi olan TBMM çatısı altında bizi temsilen orada bulunan 550 vekil kürsüye çıkarken büyük yeminler etti ama hiçbiri yemine uymuyor. İnsanların duygu ve onurunu geleceğini karartarak düşünmeden sadece kendi hedeflerini gerçekleştirmek adına her türlü riyakarlığı yapan insanlar bizi üzüyor. Siyasi anlamda bir hamle yapalım diyorsunuz bu defa da işin farklı boyutlarıyla karşı karşıya kalıyorsunuz, suçlanan pozisyona düşüyorsunuz. Doğruları bildiğim halde söylemiyor hale düşüyoruz. Bu defa egosunu tatmin etmek isteyen ülkenin değil kendi geleceğini düşünen insanların önünü açmış oluyorsunuz. İnsanların yanlışını anlatmadığınız sürece hatalarını doğru kabul eder. O zaman da şimdiki gördüğümüz tablolar ortaya çıkar. Siyasette sabitlilik ve tek adamlılık olgusunu hep birlikte kırmalıyız”

“ATATÜRK VE MİLLİ MÜCADELE RUHU KORUNMALI”

TBMM’de yakın zamanda yaşanan gerginliklere de vurgu yapan Özcan, “TBMM’de hoş olmayan tablolar yaşandı. Milletin ve halkın hür iradesine saygı kalmamış. Kurucu temelleri sağlam kişiler tarafından atılan bir devletin dünya devletlerine emsal teşkil eden ülke olmamıza rağmen. Bizi referans alan dünyaya rağmen. Biz Atatürk ve milli mücadele ruhunu ve fikirlerini dal budak demeden kırıyoruz. Güvensiz bir gelecek görülüyor. Umutsuz yaşamamak lazım ama. Pasivize olmamak ve her şeye evet dememek lazım. Yapılan her şeyin yanlış olduğunu da söyleyemeyiz. Günün şartlarına göre susmamak gerekir. Kişisel menfaatler ön plana çıktığı takdirde verilen görev, yetki ve sorumlulukların verildiği gibi halk tarafından tekrar alınabileceğini hissetmeliler” dedi.
“Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır” ilkesini baz alırsanız ancak başarılı olabilirsiniz diyen Musa Özcan, “Yaptığınız her icraatınızı toplum tarafından kabul görür hale getirilmesi ve halk ile paylaşıyor olunması ve her hizmetinizin halkın onayı alınarak yapılması gerekir. Bilinmelidir ki her daim halkın hür iradesi mevcuttur ve her şeyden üstündür” dedi.

MUSA ÖZCAN KİMDİR?

1964 yılında Sivas Kangal ilçesinde doğan Musa Özcan, ilkokulu Kangal’da bitirdi. Öğretmen Okulu mezunu olan Özcan, özel sektörde iletişim alanında çalıştı. 23 yıldır TURKCELL Sarıyer Bölge Koordinatörlüğü yapan Özcan aynı zamanda NİL Ticaret ismiyle ticaret sektöründe de yer alıyor. Özcan evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir